Przygotowując się do swojego ślubu, warto zainspirować się różnymi poradami dostępnymi na blogach internetowych, poświęconych tematyce ślubnej. Z takiego miejsca można czerpać ciekawe inspiracje, dzięki którym nasz ślub będzie wyjątkowy i niepowtarzalny. Każdy ma jakieś wyobrażenie swojego idealnego dnia ślubu, przez to też każde wesele jest inne. Warto zorganizować sobie wesele tematyczne, które będzie miało jeden motyw przewodni. Dzięki temu cała uroczystość i impreza weselna, będą wyjątkowe i oryginalne.

Ważne aspekty przygotowań weselnych

Niezależnie od tego, na jaki temat przewodni wesela się zdecydujemy, trzeba koniecznie zadbać o wiele ważnych kwestii. Jedną z nich jest przygotowanie zaproszeń ślubnych dla gości weselnych. O tą kwestię należy się postarać z dużym wyprzedzeniem, bo zaproszenia należy rozdać lub wysłać na kilka miesięcy przed planowanym dniem ślubu. Wybór zaproszeń jest bardzo ważną kwestią, to one będą nadawać charakter całego wesela, wskazywać jego motyw tematyczny. Jest wiele form zaproszeń ślubnych, na które można się zdecydować. Wybór powinien być dobrze przemyślany. Nie trzeba wcale dużo na takie zaproszenia wydawać, czasem można się zdecydować na tańszą wersję zaproszeń, co będzie korzystne zwłaszcza w sytuacji gdy chce się zaprosić wielu gości na wesele i wiele zaproszeń trzeba kupić. Trzeba jednak pamiętać, że zaproszenia na ślub są dosyć charakterystyczne, powinny być eleganckie, stylowe i modne. Mają zachęcić gości weselnych do wzięcia udziału w uroczystości i w wspólnym świętowaniu z nami tego wyjątkowego dnia.

Zaproszenia hand made

W dzisiejszych czasach panuje moda na prowadzenie zdrowego trybu życia. Dlatego też bardzo modne stały się wszelkiego rodzaju produkty hand made, czyli produkty własnoręcznie wykonywane. Nic więc dziwnego, że także i zaproszenia ślubne, które są własnoręcznie robione z prostych materiałów, są obecnie bardzo modne i wiele par młodych się na nie decyduje. Jest wiele osób, które mają naturalny talent i wykonują przepiękne zaproszenia na ślub i nie tylko. To właśnie do takich osób należy się zgłosić, jeśli chce się mieć wyjątkowe zaproszenia ślubne. Zaproszenia hand made, są w formie papierowej. Czasem jest to po prostu kartka złożona na pół, przyozdobiona delikatnymi dekoracjami. Często są to dekoracje w formie 3D, czyli przestrzennej. Mimo prostoty takich zaproszeń, są one wyjątkowo ładne i eleganckie. Każdy klient może sobie wybrać dowolną kolorystykę zaproszeń a także kolorystykę dodatków. Dzięki temu bez problemu dopasuje zaproszenia do motywu przewodniego swojego wesela. Dużo łatwiej jest dostosować zaproszenia hand made do konkretnego motywu weselnego, niż tradycyjne zaproszenia kupione w sklepie. Warto wziąć to pod uwagę przy zakupie takich zaproszeń. Treść, która znajdzie się w środku zaproszenia, może być dowolna. Bardzo często młode pary wstawiają do takiego zaproszenia jakąś złotą myśl, sentencję czy wierszyk o miłości a do tego oczywiście tekst zaproszenia, z konkretnymi danymi odnoszącymi się do dnia, miejsca, godziny ślubu. Para młoda prosi też w zaproszeniu o potwierdzenie swojej obecności. Niejednokrotnie w zaproszeniu umieszcza się także adnotację, odnośnie tego, co młoda para życzy sobie otrzymać w prezencie ślubnym.

Tradycyjne i nieszablonowe zaproszenia ślubne

Można zauważyć, że wielu jest miłośników tradycyjnego stylu zaproszeń ślubnych. Takie osoby decydują się na zakup zaproszeń w sklepach z takim asortymentem. Wtedy jednak jest małe ograniczenie, bo trzeba kupić zaproszenie z gotowym tekstem wewnątrz. Nie można nic samemu modyfikować. Można jednak zauważyć, że takie zaproszenia zawsze są eleganckie i stylowe, a poza tym można je kupić od ręki, bez czekania na ich realizację i dostawę. Dużym zainteresowaniem cieszą się też zaproszenia, które można zamówić przez Internet. Jest to bardzo wygodna opcja, bo nie trzeba biegać po sklepach i szukać odpowiednich zaproszeń. Wystarczy usiąść wygodnie w fotelu i poszukać na spokojnie idealnych zaproszeń na ślub. Zaproszenia internetowe mają wiele zalet. Jedną z nich jest to, że dostępne są one w setkach wzorów i kolorów. Można sobie takie zaproszenie zaprojektować od początku do końca, dzięki temu będzie ono wyglądać bardzo perfekcyjnie. Każdy kto marzy o wyjątkowych zaproszeniach ślubnych, pasujących do motywu przewodniego wesela, powinien się zdecydować na zamówienie ich przez Internet.

Osoby, które mają większe oczekiwania po zaproszeniach ślubnych, mogą się zdecydować na nieszablonowe formy zaproszeń. Jest wiele takich ciekawych propozycji. Jedną z nich są zaproszenia ze zdjęciem pary młodej. Zdjęcie może być nadrukowane na przedniej stronie lub w środku zaproszenia. Takie zaproszenie jest bardzo indywidualne i stylowe, na pewno nie pozostanie nie zauważone. Inną ciekawą propozycją jest zaproszenie w formie boksu. To takie zaproszenie papierowe, które jest poskładane w pudełko. Wygląda to bardzo efektownie i ciekawie, po otwarciu boksa w środku można znaleźć tekst zaproszenia a także słodki upominek dla gości weselnych. To wyjątkowa propozycja zaproszenia ślubnego, nad którą warto się zastanowić. Co prawda jest to najdroższa forma zaproszenia, ale jej wyjątkowość jest warta swojej ceny.

Niezależnie od tego jaką formę zaproszeń się wybierze, trzeba pamiętać, że najważniejszy jest tekst zaproszenia. Muszą się w nim znaleźć wszystkie niezbędne informacje o ślubie, dane kontaktowe itp. Zaproszenia powinno się osobiście wręczać gościom weselnym, jeśli jednak nie ma takiej możliwości, można je przesłać pocztą lub kurierem. Ustne zaproszenia nie są wiążące. Zaproszenia wręcza się na co najmniej kilka miesięcy przed ślubem, by goście weselni mogli się dostosować do danej daty i potwierdzić obecność na weselu.