W życiu organizuje się wiele różnych imprez, są to zazwyczaj urodziny, chrzciny, roczki, komunie, imprezy związane z awansem w pracy czy zdaniem egzaminów. Jednak jest taka impreza, które jest jedyna i niepowtarzalna. Zwykle organizuje się ją tylko raz w życiu. Mowa tu oczywiście o imprezie weselnej. Wesele to bardzo duża impreza, z wielką pompą, którą zwykle robi się na bogato. Finanse w tym wypadku praktycznie się nie liczą, każdy chce wydać tyle ile jest w stanie. Imprezę weselną robi się dla siebie ale też dla swoich gości, by dobrze się bawili na naszym weselu. W tym celu organizuje się też wiele różnych atrakcji dla gości, tak by zapamiętali oni ten dzień jak najlepiej.

Efektowne lampiony i balony z helem

Jedną z ciekawszych propozycji, dla par młodych, które chcą zorganizować wyjątkowe wesele z wyjątkowymi atrakcjami, są lampiony i balony z helem, które wypuszcza się pod gołym niebem. Wszyscy goście wraz z parą młodą ustawiają się w parach i każda para otrzymuje lampion albo balon, na dany znak wszyscy wypuszczają te przedmioty w niebo i obserwują to niesamowite widowisko. Zwykle taką atrakcję organizuje się późną nocą, kiedy niebo jest całe w gwiazdach. Oczywiście pogoda musi dopisać, nie może wiać silny wiatr, nie może też padać deszcz ani śnieg. Widowisko wznoszącym się lampionów czy podświetlonych balonów z helem, jest bardzo efektowne, wzruszające i pełne emocji. Każdy z ciekawością weźmie udział w takim wydarzeniu. Koszt zakupu lampionów i balonów z helem, nie jest zbyt drogi, tego typu produkty można zamówić w sklepie internetowym. Można sobie wybrać dowolny model i kształt lampionu czy balonu, na tych przedmiotach może się znaleźć napis z datą ślubu, imionami pary młodej lub z jakąś ważną dla pary młodej sentencją. Warto zainwestować w taką atrakcję dla siebie i swoich gości, bo to coś, o czym goście będą jeszcze długi czas rozprawiać.

Barman i pokazy barmańskie

Inną bardzo interesującą atrakcją na ślubie, będzie barman i pokazy barmańskie w jego wykonaniu. Wiadomo, że na każdym weselu jest alkohol, ale jeśli wynajmie się profesjonalnego barmana, wtedy można oczekiwać, że dostarczy on gościom weselnym ciekawych wrażeń. Zadaniem barmana na ślubie, jest przygotowywanie drinków dla gości. Mogą to być zarówno drinki alkoholowe jak i drinki bezalkoholowe dla tych gości, którzy przyjechali na wesele samochodem. Taki profesjonalny barman może przygotować dowolny drink, smak na pewno każdego zachwyci. Jednak to zdecydowanie pokazy barmańskie, cieszą się największym zainteresowaniem gości weselnych. Dobry barman urządzi prawdziwe show przygotowując dany drink. Będzie podrzucał butelki, kręcił nimi, podpalał alkohol w szklance, będzie śpiewał i tańczył. Taki występ nie pozostanie nie zauważony, każdy gość weselny się nim zainteresuje i przyjdzie bliżej, by przyjrzeć się z bliska temu widowisku. Barman jest zawsze elegancko ubrany, jest też uśmiechnięty i pełen energii. Dzięki temu miło się na niego patrzy. Koszt wynajęcia tego typu profesjonalnego barmana, zależy przede wszystkim od tego na jak długo się go wynajmuje. Może to więc być koszt kilkuset złotych a nawet kilku tysięcy złotych. Jednak jest to koszt, który warto ponieść, wszyscy goście którzy byli na weselu, gdzie był taki zawodowy barman, byli nim oczarowani a do tego mieli okazję popróbować różnych ciekawych drinków, podanych w wyjątkowy sposób, w ciekawej oprawie.

Laserowe show

Na pewno wyjątkową atrakcją na weselu, będzie też laserowe show. Takie laserowe widowisko, jest niezwykle efektowne i zapierające dech w piersi. Organizuje się je albo na sali weselnej albo na dworze pod gołym niebem, ale wtedy musi być nocna pora i odpowiednio ciemno na dworze. Laserowe show jest prezentowane przez specjalistów w tej dziedzinie, zachowują oni przy tym wszelkie zasady bezpieczeństwa. Laserowe show może mieć różny przebieg w zależności od programu takiego widowiska. Jedno jest pewne, jest ono kolorowe, efektowne, niezwykłe. Może mieć wplątane wspominki z życia młodych państwa, może zawierać ich ulubione piosenki i teksty. Zwykle laserowe show to animacja pewnych wydarzeń, miejsc, postaci, takie show może być zabawne, poważne, nastrojowe i wzruszające. Aby go zrobić, potrzebny jest odpowiedni sprzęt i dużo miejsca. Coraz częściej takie widowiska organizuje się na weselach, mimo, że ich koszt to najmniejszych nie należy. Taka atrakcja na pewno na długo pozostanie w pamięci wszystkich gości wesela i oczywiście pary młodej. Należy ją zorganizować z dużym wyprzedzeniem.

Jest wiele atrakcji, które można zorganizować na swoim ślubie. Niektóre są całkiem zwyczajne, inne zaś wyjątkowe i rzadkie. Czym bardziej efektowna atrakcja na weselu, tym więcej goście weselni będą o niej po ślubie mówić. Od tego jaką atrakcję się wybierze, zależy zadowolenie gości. Pod uwagę warto wziąć warunki lokalowe do zorganizowania takiej atrakcji, a także budżet jaki chcemy na ten cel poświęcić. Niektóre atrakcje są dosyć drogie, z drugiej strony tylko raz w życiu organizuje się ślub, warto więc się nieco wykosztować i zorganizować coś naprawdę wyjątkowego. Obecnie bardzo modne stało się organizowanie różnych atrakcji na ślubie, takie wesela są ciekawe. Atrakcje są urozmaiceniem tradycyjnej zabawy tanecznej, sprawiają, że ślub jest jeszcze bardziej wyjątkowy i niepowtarzalny. Każdą taką atrakcję na ślubie warto uwiecznić na zdjęciach i na filmie, w tym celu trzeba sobie wynająć fotografa i kamerzystę. Warto o tym pamiętać i załatwić to z dużym wyprzedzeniem. Każdy może sobie zorganizować takie atrakcje na ślubie, jakie tylko zechce i na jakie budżet mu pozwoli. Warto zaczerpnąć inspiracji w Internecie, tam jest wiele propozycji takich właśnie ciekawych atrakcji na zabawę weselną i na cały dzień ślubu.