Twój dzień ślubu jest wizytówką Twojej historii miłosnej i możesz podkreślić swoją opowieść niestandardowym zaproszeniem ślubnym, które zaprojektujesz. Dzisiaj zastanawiamy się, jak zaprojektować zaproszenia ślubne, i przedstawimy kilka kluczowych kroków, o których należy pamiętać po drodze.

Niestandardowe zaproszenie na ślub pomoże pochwalić się Twoją osobowością, zaoszczędzić pieniądze i jest czymś, na co możesz popatrzyć zawsze i przypomnieć sobie ten piękny dzień. Przy odpowiednim planowaniu nie jest to trudne.
Niezależnie od tego, czy zaczynasz od szablonu zaproszenia na ślub, czy tworzysz projekt od zera, to piękny sposób na wyróżnienie swojego wyjątkowego dnia.

Poszukaj inspiracji

W dzisiejszej dobie Internetu bez wychodzenia z domu możesz pobierać tysiące zasobów projektów ślubnych zaproszeń, szablonów zaproszeń, dekoracji ślubu i efektów fotograficznych. Przejrzenie różnych rodzajów zaproszeń daje przede wszystkim pogląd na to co ci się podoba i jakie zaproszenia mogłabyś zaakceptować a jakich na pewno nie wybrałabyś, co Cię w nich odrzuca i dlaczego są dla Ciebie nieodpowiednie. Dzięki temu będziesz wiedzieć czego szukać, w jakich kolorach, motywach się obracać a może nawet stworzysz w myślach i wyobraźni pierwszy szkic. Jeśli już na samym starcie wiesz jaki motyw kolor i wzór Cię zadowala jesteś szczęściarą!

Rozmiar ma znaczenie!

Choć możesz pomyśleć, że pierwszym krokiem jest zastanowienie się nad tym, jak będzie wyglądać zaproszenie (bo faktycznie jest to ważne) to tak naprawdę warto wybierać kształt, rozmiar i miejsce do wydrukowania rzeczywistych kart. Te specyfikacje dostarczą wielu informacji i sprawią, że proces projektowania będzie trochę bardziej bezproblemowy, ponieważ będziesz mieć parametry do pracy od samego początku. Większość zaproszeń ma kilka standardowych rozmiarów. Tutaj również powinieneś pomyśleć o wysyłce. Niestandardowe kształty lub rozmiary (takie jak przedmioty wysyłane w kwadratowych kopertach) mogą wymagać dodatkowej wysyłki.
Wybierz także drukarnię. Zaproszenia ślubne mogą być wydrukowane i wysłane do Ciebie online lub możesz skorzystać z lokalnej drukarni. Jeśli chcesz specjalnych elementów, takich jak typografia lub foliowanie, nadszedł czas, aby wybrać miejsce, które ma w ofercie takie techniki drukowania. Nie wszystkie drukarnie mogą obsługiwać takie rzeczy. Warto też zapoznać się z opiniami na temat tych miejsc.

Gdy już wiesz, gdzie będą drukowane zaproszenia, potwierdź, że możesz dostać koperty do wysłania. (Niektóre karty są dostarczane z kopertami, ale nie wszystkie drukarnie oferują tę usługę i być może trzeba będzie je kupić osobno).
Zastanów się też nad kolorem kopert: klasyczna biel, romantyczny delikatny róż, ognista czerwień.. Opcji jest naprawdę wiele.

Zadbaj o aspekt wizualny

Jaki jest Twój styl? Swobodny, oficjalny, trochę z humorem?

Spróbuj użyć motywu kolorystycznego, który wykorzystasz na samym ślubie i weselu.
Wybierz motyw wizualny na zaproszenia ślubne. Będziesz być może chciała wybrać styl, który odzwierciedla też Waszą osobowość jako pary.

Elementy projektu, takie jak kolor, typografia i inne ozdoby mogą być również wykorzystane do rzeczywistego wydarzenia, od karteczek stołowych po kwiaty i balony. Możesz także utworzyć niestandardowe (i dopasowane) kartki z podziękowaniami, aby wysłać gościom po wielkim dniu.

Wczesne ustalenie stylu wizualnego na czas planowania wydarzenia może zaoszczędzić dużo czasu i przeróbek w dłuższej perspektywie.
Jeśli nie masz pewności, od czego zacząć lub jak się za to zabrać, nie masz ochoty na wybieranie spośród tysięcy wzorów powierz to zadanie specjaliście.

Jeśli nie wybrałeś głównego szablonu, zacznij zbierać pojedyncze elementy – to już jakiś początek!
Wiele par lubi korzystać ze zdjęcia na zaproszeniu, podczas gdy inne wybierają motyw oparty na miejscu ślubu lub bardziej tradycyjnych divots lub florals. Bez względu na preferowany styl, zbierz zasoby graficzne, które będą częścią projektu zaproszenia na ślub.
Jeśli masz niestandardowe elementy do włączenia, takie jak zdjęcia, ręcznie rysowane litery lub ilustracje, upewnij się, że otrzymujesz wersje tych elementów w wysokiej jakości w wysokiej rozdzielczości. Większość drukarek wymaga drukowania obrazów o rozdzielczości 300 dpi lub wyższej.

Idealna czcionka

Czcionka na twoim zaproszeniu ślubnym może mówić więcej niż elementy graficzne… Chociaż skrypty są popularną opcją dla bardziej tradycyjnych projektów, nie jest to trudna i szybka zasada dla współczesnych par.

Na szczęście dla ciebie, trend w projektowaniu zaproszeń ślubnych jest taki, że prawie wszystko jest akceptowalne i „w modzie”. Kiedy myślisz o krojach, jest to idealny czas, aby pomyśleć o słowach na zaproszeniu. Wybierz krój pisma zgodny z twoimi rzeczywistymi upodobaniami, zastanów się jak wizualnie będzie komponował się w całości z innymi elementami. (Czasami świetna czcionka nie wygląda tak, jak lubisz w przypadku niektórych kombinacji liter).

Pamiętaj o przetestowaniu krojów pisma z następującymi ważnymi informacjami, które prawdopodobnie pojawią się w projekcie zaproszenia na ślub:
Nazwiska osób biorących ślub
Data, godzina i lokalizacja

Gdy projekt będzie gotowy, wyślij go do drukarni i zatwierdź.
Pamiętaj, aby zwracać uwagę na czas realizacji, aby upewnić się, że karty dotrą na czas, abyś mógł wysłać je pocztą lub zawieść na długo przed ślubem. Standardową praktyką jest wysyłanie zaproszeń na sześć do ośmiu tygodni przed ceremonią.

Utworzenie niestandardowego zaproszenia na ślub może być świetnym sposobem na pokazanie swojej osobowości i talentu do projektowania. Podczas gdy wiele osób pyta „jak stworzyć zaproszenie na ślub?”, Nie tak wiele par robi to samodzielnie.
Stworzenie zaproszenia na ślub nie jest trudne, jeśli masz oko na projektowanie to do dzieła!