Wyjątkowym i niepowtarzalnym wydarzeniem w życiu, jest własny ślub. To dzień, który ma na celu celebrowanie miłości i związku, to dzień w którym dwie osoby ślubują sobie wieczną miłość, oddanie, wzajemną opiekę. Dlatego też taki dzień świętuje się w wyjątkowy i niepowtarzalny sposób, z dużą pompą i przepychem, na bogato. Wesele to największa impreza w życiu, którą trzeba zorganizować od A do Z. Nic więc dziwnego, że wiele osób boi się tego dużego wyzwania i niejednej osobie brakuje sił i pomysłów, by taką imprezę dobrze zorganizować. Na szczęście w takich sytuacjach z pomocą przychodzą profesjonalni organizatorzy weselni, którzy przejmują wszystkie obowiązki związane z organizacją ślubu i wesela od pary młodej. W ten sposób przyszła para młoda, może się w spokoju cieszyć na ślub i odliczać dni do tego wyjątkowego wydarzenia.

Gdzie znaleźć dobrego organizatora ślubu?

Zawód organizatora weselnego, jest teraz bardzo modny i popularny. Jest wiele szkoleń i praktyk, gdzie można się nauczyć pracować w tym zawodzie. Każdy może zostać takim organizatorem, jeśli tylko ma dobry gust i interesuje się branżą ślubną. Aby skorzystać z usług profesjonalnego organizatora ślubów, trzeba najpierw poszukać kompetentną osobę, najlepiej taką, która cieszy się doskonałą opinią w branży ślubnej. W tym celu warto zajrzeć do Internetu, na fora internetowe poświęcone tematyce ślubnej. W tym miejscu ludzie chętnie polecają sobie usługi renomowanych organizatorów wesel, jeśli byli zadowoleni z ich usług. Na pewno warto też zasięgnąć opinii bliskich, rodziny i przyjaciół, którzy organizowali swój ślub z pomocą organizatora ślubnego. Ich opinia się wiarygodna i ma się pewność, że jest szczera i uczciwa. Każdy organizator ślubów, posiada swoją stronę internetową. Na tej stronie zamieszcza swoją aktualną ofertę związaną z przygotowaniami do ślubu a także swoje dane kontaktowe i realizacje swoich wcześniejszych zleceń. Dzięki temu można się zorientować, jakie wesela dany organizator urządza.

Co może zaproponować organizator wesel?

Oferta profesjonalnego organizatora wesel, jest bardzo szeroka i zróżnicowana. Oferta ta jest także elastyczna, dopasowana do życzeń konkretnych klientów. Pary młode mają bardzo urozmaicone życzenia odnoszące się do charakteru ich wesela. Dobry organizator ślubu jest w stanie spełnić ich wszystkie zachcianki a jednocześnie ukierunkować ich na ciekawe i modne pomysły, związane z organizacją ślubu. W kwestii organizatora weselnego, leży mnóstwo przygotowań. Po wcześniejszym zapoznaniu się z oczekiwaniami swoich klientów, zajmuje się organizacją miejsca na ślub i zabawę weselną, zapewnia młodym transport do ślubu, dba o oprawę muzyczną imprezy weselnej a także uroczystości zaślubin. Do tego zapewnia też kwiaty na ślub, upominki dla gości weselnych, pomaga w wyborze strojów weselnych pani i pana młodego a także ich bliskich, organizuje różne zabawy i niespodzianki dla pary młodej i ich gości. Jak więc można zauważyć, organizator weselny zajmuje się wszystkim, co wiąże się z przygotowaniami do ślubu.

Ile kosztują usługi organizatora weselnego?

Każda para młoda zanim zdecyduje się na skorzystanie z usług profesjonalnego wedding plener, najpierw chce poznać koszty, które wiążą się z organizacją ślubu przez taką osobę. Cennik usług profesjonalnych organizatorów, jest dosyć urozmaicony. Zazwyczaj ceny są ustalane indywidualnie, wpływ na wysokość wynagrodzenia dla organizatora mogą mieć takie kwestie jak: czas trwania przygotowań ślubnych ( im krótszy czas, tym wyższa cena usługi), odległość pomiędzy klientami a biurem organizatora, ilość spraw do zorganizowania ( czym więcej atrakcji weselnych i spraw do załatwienia, tym wyższy koszt usługi), rejon w jakim młodzi biorą ślub i działa organizator ( w dużych miastach koszt usługi jest wyższy, niż w małych miasteczkach), ilość gości weselnych, pora roku, status materialny wesela. Jak więc widać, trudno jest określić stałą pensję takiego organizatora ślubnego, wszystko zależy od tego na jakim obszarze oferuje on swoje usługi i jakiej rangi wesela ma on zorganizować. Generalnie konsultanci ślubni, rozliczają się ze swoimi klientami na trzy sposoby, każdy klient ma do wyboru, która forma rozliczenia mu najbardziej pasuje. Pierwszą formą jest procent od wartości całego wesela. Zwykle procent ten mieści się w granicach 10%-15% wartości wesela. Kolejną formą rozliczenia jest stała kwota, którą płaci się niezależnie od wartości wesela. W zależności od rozmachu wesela i ilości rzeczy do załatwienia, kwota ta może się wahać od 3000zł aż do 10000zł, w przypadku bardzo efektownych wesel. Ostatnią propozycją jest kwota, na którą składa się suma rabatów, którą organizator weselny wynegocjuje w trakcie organizacji ślubu. Każdy grosz, który zaoszczędzi przy załatwianiu kwiatów na ślub z kwiaciarni, wynajmu samochodu do ślubu, wynajęcia sali weselnej, jest sumowany i na koniec taką kwotę otrzymuje organizator weselny jako swoje honorarium. Ostatnia z metod jest stosowana dosyć rzadko, najczęściej klienci decydują się na stałą kwotę, którą organizator jest w stanie określić już na początku przygotowań do wesela.

Organizacja swojego ślubu, może być bardzo męcząca, czasochłonna i prowadzić do niepotrzebnych kłótni z bliskimi a zwłaszcza z partnerem. Jeśli więc można uniknąć takich kłopotów, poprzez skorzystanie z usług profesjonalnego wedding plenera, to czemu nie skorzystać z takiej okazji? Koszt takiej usługi wcale nie musi być wysoki, zwłaszcza jeśli z odpowiednim wyprzedzeniem zamówimy sobie taką usługę a nasze wesele nie będzie przekraczało naszego budżetu. Dzięki organizatorowi weselnemu, można się cieszyć każdą spokojną chwilą swojego ślubu i mieć z niego wspaniałe wspomnienia na całe życie.