Najważniejszymi osobami dla pary młodej, są ich rodzice. To osoby, które je wychowały i które były przy nich przez całe życie, ucząc je wszystkiego i dając wsparcie na każdym etapie życia. Nic więc dziwnego, że w dniu ślubu para młoda chce w szczególny sposób podziękować swoim rodzicom za wszystko co im dali. Ślub jest do tego idealną okazją, warto więc zawczasu zastanowić się nad idealnym podziękowaniem dla rodziców na ślubie.

Tradycyjny prezent – kwiaty

Można rodzicom podziękować za wszystko co dla nas zrobili, na wiele sposobów, można jednak zauważyć, że najbardziej tradycyjnym podziękowaniem są kwiaty. One od zawsze są symbolem uczucia, w tym wypadku miłości i wdzięczności dziecka do rodzica. Obojętnie w jakiej formie zostaną te kwiaty podarowane, zawsze będzie to trafiony prezent i bardzo mile widziany przez rodziców pana młodego i pani młodej. Najbardziej tradycyjną formą podarowania kwiatów, jest bukiet kwiatowy. Może on być wykonany z różnych kwiatów, najczęściej wybierane w tym celu są róże, peonie, goździki, tulipany oraz frezje. Warto zasugerować się ulubionymi kwiatami rodziców i ich ulubionymi kolorami. Bukiet taki powinien być pięknie przyozdobiony, wstążkami, biżuterią, napisami z dedykacją. Z pewnością takie podziękowanie przypadnie do serca rodzicom. Niezależnie od tego jak bardzo okazały będzie ten bukiet, będzie symbolem podziękowań płynących prosto z serca. Oczywiście taki bukiet będzie trzeba sobie zamówić odpowiednio wcześniej w kwiaciarni. Równie ciekawym prezentem może być żywy kwiat w doniczce. Okazały storczyk, niezwykła orchidea, taki upominek na pewno się sprawdzi. Jeśli na dodatek, będzie on podarowany w pięknej doniczce z dedykacją dla rodziców, wtedy tym bardziej taki prezent mile zaskoczy obdarowywane osoby.

Foto książka – nowoczesna forma zdjęć

Bardzo interesującym pomysłem na prezent dla rodziców, może też być foto książka. Można ją zamówić u dowolnego fotografa a także u fotografa internetowego. Ta druga opcja jest o tyle korzystniejsza, że ma się dużo czasu by na spokojnie taką foto książkę sobie zaprojektować. Foto książka to współczesna wersja albumu ze zdjęciami. Foto książka ma mnóstwo zalet, przede wszystkim jest to bardzo trwała pamiątka na lata, nie niszczy się tak jak tradycyjny album ze zdjęciami. Zdjęcia w foto książce są drukowane n a kartach, dzięki temu nie potargają się i nie zniszczą. Nawet jeśli się karty czymś poleje, to i tak można je przetrzeć i nic się z nimi nie stanie. W foto książce poza zdjęciami, można też umieścić specjalną dedykację dla rodziców, jakieś sentencje i wierszyki. Dzięki temu taka książka ze zdjęciami będzie jeszcze bardziej efektowna i spersonalizowana. Foto książka jako prezent dla rodziców, powinna zawierać zdjęcia pana i pani młodej, od okresu niemowlęctwa aż do dnia ślubu. Dobrze jeśli w takim albumie znajdą się też wspólne zdjęcia z rodzicami, wtedy będzie to jeszcze bardziej osobista pamiątka. Foto książka nie kosztuje wiele, koszt zależy od jej wielkości, czyli ilości stron i zdjęć. Można sobie samemu zaprojektować każdą foto książkę, można też skorzystać z gotowych szablonów, by ułatwić sobie zadanie. Na pewno taki prezent będzie mile widziany przez rodziców, bo będzie to dla nich pamiątka na całe życie i wspomnienie dnia ślubu ich dzieci.

Prezenty spersonalizowane przez rodziców

Na pewno bardzo dobrą propozycją, na prezent dla rodziców w formie podziękowania za wychowanie, jest prezent spersonalizowany. Oznacza to, że taki prezent jest robiony na zamówienie dla konkretnej osoby, w tym wypadku osób. Takim prezentem może być wiele różnych rzeczy. Może to być szklana statuetka z dedykacją dla najlepszych rodziców na świecie, wyszywane poduszki z podobnym napisem, Kosz słodyczy efektownie zapakowany, z dedykacją na koszu, ręczniki kąpielowe z napisami, pościel dla rodziców w ulubionym przez nich kolorze z dedykacją wyszytą na poduszkach i kołdrze, skrzynka z alkoholami z dedykacją wyrytą w drewnie, kubki ze zdjęciem rodziców i pary młodej, ozdobne kieliszki z imionami rodziców i wiele innych tego typu rzeczy. Taki prezent spersonalizowany, jest bardzo osobisty. Każdy rodzic doceni trud włożony w zaprojektowanie takiego prezentu. Każdy więc kto chce dać swoim rodzicom coś na prawdę wyjątkowego w dniu ślubu, powinien się na taki prezent zdecydować. Koszt zakupu jest uzależniony od wielu różnych czynników, waha się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Jednak na takim prezencie nie powinno się oszczędzać, bo daje się go tylko raz w życiu, na swoim ślubie. W Internecie jest mnóstwo stron internetowych, gdzie można zakupić tego typu prezenty. Na ich realizację trzeba jednak trochę poczekać, więc trzeba je zamówić z odpowiednim wyprzedzeniem. Każdy taki prezent można sobie zaprojektować od początku do końca, co jest ich niewątpliwą zaletą. Napis jaki się znajdzie na takim prezencie, może być przeróżny, czasem wystarczą imiona rodziców, dedykacja dla najlepszych rodziców, data ślubu, imiona pary młodej, miłosny wierszyk albo cokolwiek co tylko przyjdzie nam do głowy. Wierszyk na takim prezencie może być poważny albo zabawny, w zależności od charakteru rodziców.

Rodzice z pewnością docenią każdy gest ze strony młodych, który będzie zaświadczał o ich miłości i wdzięczności. Dlatego mimo, że nie trzeba dużo wydawać na taki prezent, to jednak warto się nad nim głębiej zastanowić i wybrać taki podarunek, który na pewno się będzie rodzicom podobał. Zazwyczaj taki podarunek dla rodziców wręcza się w danym momencie, który jest właśnie poświęcony podziękowaniom rodzicom. Po obdarowaniu rodziców powinny nastąpić uściski, a potem wspólny taniec z rodzicami. To wyjątkowy i bardzo wzruszający moment na każdym weselu, który planuje się z dużym wyprzedzeniem.