Chcąc zorganizować wyjątkowe wesele, trzeba się trochę nakombinować. Przygotowania do takiego ślubu są długotrwałe i bardzo wymagające. Wymagają też poniesienia pewnych kosztów. Dlatego też warto poszukać ciekawych rozwiązań, które nie będą dużo kosztować a sprawią, że ślub będzie wyjątkowym wydarzeniem dla pary młodej i dla jej gości. O gościach także trzeba pomyśleć zawczasu, trzeba dla nich przygotować odpowiednie zaproszenia ślubne a także podarować im coś na pamiątkę naszego ślubu.

Upominki dla gości weselnych

W bardzo dobrym guście, jest podarować gościom weselnym jakiś mały, skromny upominek, który będzie nawiązywał do motywu przewodniego wesela. Obecnie bardzo modne są wszelkiego rodzaju upominki dla gości, praktycznie wszyscy praktykują takie działania. Upominki dla gości mogą być bardzo różnorodne, są jednak pewne zasady, które je obowiązują. Przede wszystkim taki upominek powinien być mały i niezbyt drogi. Zwykle kładzie się go na talerzu każdego gościa z osobna. Nie może więc on być zbyt duży, bo wtedy by zakłócał harmonijny wystrój stołu i po prostu przeszkadzał. Ma to być coś, co będzie przypominało każdemu gościowi o tym wyjątkowym dniu dla pary młodej i dobrej zabawie. Musi to być coś małego też i z tego względu, że zwykle goście weselni nie przychodzą na wesele z dużymi torbami, wręcz przeciwnie mają tylko kieszenie w marynarkach, ewentualnie małą torebkę wizytową. Upominek więc nie może być zbyt duży, tak by można go było schować wychodząc z imprezy. Upominki dla gości weselnych zawsze są mile widziane, niezależnie od tego jaką mają formę i ile kosztowały.

Najpopularniejsze upominki dla gości

Jest kilka upominków, które w szczególny sposób cieszą się popularnością. Takie upominki są skromne a jednak wyjątkowe i coraz więcej par młodych, decyduje się by to właśnie nimi obdarować swoich gości. Na pierwszej pozycji ulubionych upominków, są magnesy. Oczywiście przeznaczeniem magnesów, jest umieszczenie ich na lodówce. Magnesy te mogą mieć różne kształty i wielkości, może się też na nich znaleźć dowolna grafika i napis. Przejęło się, że na magnesie drukuje się imiona pary młodej oraz datę ich ślubu. Można też zaprojektować sobie dowolną sentencję na magnesie, czy wierszyk miłosny. Można też napisać podziękowania za przybycie na wesele. Coraz częściej pary młode umieszczają też na takich magnesach swoje zdjęcie z przed ślubu. W ten sposób taki magnes zawsze będzie przypominał o tym, na czyim weselu się było.

Kolejną propozycją w tej kwestii jest słodki upominek. Forma słodyczy może być dowolna, najczęściej jednak młode pary wybierają krówki, lizaki, mufinki i czekoladki. Oczywiście każda z tych propozycji musi być zapakowana w ozdobne opakowanie, z napisem nawiązującym do wesela. Może to być data wesela, imiona pary młodej, miejsce wesela, dedykacja dla gości. Tego typu opakowania projektuje się na stronach internetowych sklepów z słodkimi upominkami dla gości. Takich sklepów jest bardzo dużo, warto więc przeszukać ich ofertę. Taki słodki upominek można od razu na weselu zjeść, albo zabrać go ze sobą do domu. Zakup takiego słodkiego upominku wiele nie kosztuje, nie nadwyręży więc budżetu ślubnego a z pewnością sprawi radość każdej obdarowanej osobie. Słodkie upominki ucieszą nie tylko dzieci, które również są gośćmi weselnymi w większości przypadków, ale także dorosłych. Taki słodki upominek można sobie zostawić na pamiątkę.

Niebanalne upominki dla gości

Są też pary młode, które chcą naprawdę zaskoczyć swoich gości weselnych. Wtedy szukają niebanalnych pomysłów na upominki dla gości. Jednym z takich wyjątkowych prezentów, może być zdjęcie pary młodej z dedykacją od niej dla każdego gościa weselnego. To bardzo skromny prezent ale bardzo osobisty, który ma wiele zalet. Przede wszystkim jest to tani upominek, który kosztuje nie wiele. Wystarczy wybrać ulubione zdjęcie, nadrukować na nim odpowiedni napis i wydrukować w ilości odpowiadającej liczbie gości. Poza tym taki osobisty podarunek, na długo pozostanie w pamięci gości weselnych, zawsze będzie im przypominał ten wyjątkowy dzień. Innym ciekawym upominkiem dla gości, może być zapachowa świeczka. Taka mała świeczka może mieć dekoracyjne opakowanie a na nim dedykację od pary młodej, datę ślubu lub imiona pary młodej, albo wszystko to jednocześnie, bo miejsca na takim opakowaniu nie brakuje. Świeczka może mieć dowolny kolor i zapach, na pewno taki upominek zachwyci każdego gościa.
Kolejną propozycją jest dekoracja wykonana z drewna, w formie koła, serca czy w innej formie, z wyrytymi napisami typu imiona pary młodej czy data ich ślubu. Na takim upominku może się też znaleźć jakaś sentencja miłosna, wiersz lub aforyzm, ewentualnie wyryta podobizna pary młodej. Taki wyjątkowy prezent zamawia się na specjalne zamówienie. Wykonawców tego typu dzieł, można znaleźć w wielu miejscach. Jeszcze inną niebanalną propozycją może być mini buteleczka z winem, z miodem, z dowolnym napojem. Taki prezent jest dosyć zabawny a do tego bardzo ładnie się prezentuje.

Warto pamiętać o tym, że upominki dla gości powinny nawiązywać tematycznie do motywu przewodniego wesela. Jeśli organizuje się wesele rustykalne, wtedy sprawdzą się upominki wykonane z drewna, jeśli zaś projektuje się wesele w stylu glamour, wtedy sprawdzą się słodkie upominki zapakowane w eleganckie opakowania. Jeśli zaś chce się zrobić wesele w stylu angielskim, wtedy na pewno sprawdzą się ozdobne świeczki w formie upominków dla gości weselnych. Ważne by taki upominek był podarowany prosto z serca, jako forma podziękowania za przyjęcie zaproszenia na ślub i wzięcia w nim udziału. A także w podzięce za prezent ślubny. Dlatego warto taki upominek dobrze przemyśleć, by na pewno trafić z wyborem i ucieszyć gości weselnych.