Wybierając miejsce na ślub, należy wziąć pod uwagę wiele rzeczy, od sukni ślubnej, po listę gości, menu itp. Ale najważniejsze jest, aby pomyśleć o tobie i swoim partnerze. Ten dzień jest właściwie dla was dwojga, a nie dla waszych rodzin, krewnych, przyjaciół i współpracowników.
Wygląda więc na to, że coraz więcej osób decyduje się myśleć o sobie i o tym, co sprawiłoby im radość w dniu ślubu, wybierając w ten sposób coś niezapomnianego i niezwykłego jako miejsce na ślub. Oto trzy przykłady:

Podwodne małżeństwo

Może to oznaczać nurkowanie lub ślub na łodzi podwodnej. Podczas gdy nurkowanie może odnosić się do niebiańskich miejsc o czystych, niebieskich wodach, takich jak Bali, ślub na łodzi podwodnej zazwyczaj zabiera ludzi w głębiny wód, głównie w miejscach, gdzie słynne statki znalazły swój ostateczny odpoczynek. Najbardziej znanym miejscem tego rodzaju jest Titanic.

Najlepsze części związane z tym pomysłem to to, że partnerzy nie muszą się martwić o suknię ślubną lub kostium, ani o menu, listę gości i inne podobne aspekty, ponieważ zarówno nurkowanie, jak i łódź podwodna oznaczają, że tylko kilka osób, bliscy członkowie rodziny i przyjaciele, mogą być obecni.

Dlatego kluczowym elementem jest utrzymanie go na małym poziomie, a może nawet jeszcze prostszym (wciąż należy wziąć pod uwagę ceny wynajmu łodzi podwodnej lub sprzętu do nurkowania, ponieważ podwodne małżeństwo nie jest tak tanią opcją jak może się wydawać).

Wspinaczka

Do tego panna młoda nie potrzebuje wysokich obcasów, fantazyjnej sukni ślubnej (może w ogóle żadnej sukni, ponieważ na niektórych wysokościach wymagane są ciepłe ubrania), a lista gości jest prawdopodobnie pusta. Problemem może być znalezienie księdza, który dotarłby na szczyt góry razem z wami.

Jest tańszy niż poprzednia opcja, ponieważ wejście na górę jest bezpłatne; jedyne koszty będą związane z przewodnikiem, jeśli nie masz pewności co do okolicy, i księdzem. Ale w tym przypadku nie można zrobić nic szczególnego, dlatego jest to krótka ceremonia.

Wrażenie, jakie można mieć, będąc na szczycie świata, piękno widoku i odświeżające powietrze sprawiają, że ta opcja jest wyborem wartym rozważenia dla miłośników przyrody i dla tych, którzy chcą czegoś wyjątkowego i prostego.

Skoki spadochronowe lub skoki na bungee

Obie opcje obejmują powietrze i skakanie, ale na różnych poziomach. Podczas gdy najprawdopodobniej nie znajdziesz księdza, który skoczyłby z tobą, w pierwszym przypadku na pewno znajdziesz takiego, który będzie oficjalnym ślubem na moście, podczas gdy przygotowujesz się do skoku na bungee.

Tak jak w przypadku dwóch pierwszych opcji, nie potrzebujesz stroju formalnego i po prostu upraszczasz ceremonię. Ale podczas gdy w czasie skoków spadochronowych inni ludzie nie mogą być z tobą w samolocie, z którego skaczesz (z wyjątkiem niezbędnych do tej czynności i kapłana), na moście możesz zaprosić więcej gości. Te dwie opcje nie są tanie, ale z pewnością gwarantują przypływ adrenaliny.

Ogród zimowy lub ogród botaniczny

Jeśli zawsze wyobrażałaś sobie ślub w otoczeniu kwiatów, zastanów się nad ślubem w lokalnym ogrodzie botanicznym, oranżerii lub centrum ogrodniczym. Oprócz wielu pięknych kwiatów, oczywiście w wielu ogrodach znajdują się ładne fontanny, wysadzane drzewami ścieżki, doskonale wypielęgnowane klomby lub eteryczna szklarnia, w której można zorganizować ceremonię i przyjęcie. A dzięki wysokim szklanym sufitom i tonom naturalnej zieleni nie będziesz musiał wnosić wielu dekoracji.

Biblioteka Historyczna lub pałac

Ikoniczne biblioteki stanowią idealne tło dla wyrafinowanego wieczoru, ponieważ przestrzenie są zwykle historyczne i rozłożyste, z pięknymi detalami architektonicznymi. Jeśli kochasz literaturę, całkowicie zakochasz się w pomyśle zawarcia małżeństwa pośród jednych z najlepszych na świecie historii miłosnych i klasycznych opowieści. Zainspiruj się swoimi ulubionymi powieściami, aby zaplanować przyjęcie.

Zamek lub pałac

Jeśli szukasz królewskich miejsc docelowych dla Twojej ceremonii rozważ zawiązanie węzła np. w królewskim domu Williama i Kate, Pałacu Kensington w Londynie. Według Historycznych Pałaców Królewskich szczęśliwe pary mogą zarezerwować jedną z sal pałacowych, pokoi lub ogrodów na niezapomniany ślub inspirowany królewskim otoczeniem.

Domek na drzewie i teatr

Tak, dobrze przeczytałeś. Możesz wziąć ślub w domku na drzewie. Zazwyczaj są to domki na palach w środku lasu ze wspaniałymi widokami na okoliczne lasy. Jest to świetna opcja na bardziej intymny romans, ponieważ w tych domkach zwykle przebywa mniejsza liczba gości. Porozmawiaj o przeniesieniu motywu ślubu w lesie na nowy poziom! Zaplanuj rustykalny weekend ślubny inspirowany klimatem na świeżym powietrzu, pełen zabaw, takich jak wędrówki grupowe i duże posiłki przy ognisku.

Jeśli interesujesz się sztukami scenicznymi, zastanów się nad złożeniem ślubów na scenie. Teatry prawie zawsze oferują napoje podczas produkcji, w tym napoje dla dorosłych, więc większość będzie już posiadała licencję na alkohol i możliwość ustawienia baru. Uwielbiasz teatr, ale chcesz wyjść za mąż na zewnątrz? Poszukaj amfiteatrów w swojej okolicy. Pamiętaj, że lato to zwykle czas na imprezy, więc możesz rozważyć wczesne lato lub późną jesień.

Ogród zoologiczny lub akwarium

Wiele publicznych ogrodów zoologicznych oferuje swoje miejsca na specjalne wydarzenia, co jest idealną okazją do ślubu w pobliżu futrzastych stworzeń i stoickich gadów. Zagraj w klimat lokalu, wprowadzając motyw naturalny lub zorientowany na zwierzęta w całym swoim ślubnym wystroju. A może wykorzystasz to w pełni i zrobisz sesję zdjęciową z udziałem chętnych zwierząt?

Akwarium

To samo co powyżej dotyczy organizacji wesela w akwarium. Wymień śluby z nieoczekiwanym tłem pływającego życia w morzu – możesz nawet mieć szczęście i zdobyć niespodziewaną wizytę od bombowca fotograficznego ze zwierzętami akwariowymi.