Chcąc zorganizować swój własny ślub na wysokim poziomie, warto skorzystać z pomocy profesjonalnego konsultanta ślubnego. Jeśli jednak nie ma się na to funduszy albo ma się naturalne wyczucie stylu i wie się co jest modne, wtedy warto spróbować swoich sił w tej dziedzinie. Kwestie związane z organizacją ślubu są bardzo złożone, trzeba zadbać o wiele rzeczy i to z dużym wyprzedzeniem. Jedną z ważniejszych kwestii jest na pewno wybór miejsca w którym odbędzie się uroczystość zaślubin a także zabawa weselna. Z tym zaś ściśle się wiąże menu weselne, które pełni ważną rolę na weselu.

Menu restauracyjne

Każdy kto decyduje się na wynajęcie sali weselnej w ekskluzywnym i eleganckim lokalu, może liczyć na to, że menu weselne na pewno będzie bardzo wyszukane. Rezerwując miejsce w takim lokalu, dostaje się do wyboru kilka rodzajów menu weselnego. Każdy może sobie więc dopasować propozycję do swoich potrzeb i potrzeb swoich gości. Menu weselne jest podzielone na kilka działów, każdy z nich jest propozycją na inną porę dnia weselnego. Menu weselne zaczyna się od szampana, który jest potrzebny do wzniesienia toastu za parę młodą. Następnie w ofercie znajduje się dwudaniowy obiad, składający się z zupy i mięsa z dodatkami. Tutaj para młoda może wybierać z pośród różnych rodzajów zupy i różnych rodzajów mięsa i dodatków. Następnie oferowany jest deser, w postaci ciast, słodyczy, lodów i oczywiście tort. Tutaj również propozycja ta jest mocno urozmaicona i różnorodna, każdy znajdzie w tej propozycji coś godnego uwagi. Interesującym dodatkiem w kwestii deserów może być tzw candy bar. To bar ze słodyczami i z płynną czekoladą, w której można moczyć owoce. To wyjątkowa propozycja, bardzo modna ostatnio, na którą decyduje się mnóstwo par młodych wybierając menu weselne. Po deserze jest podawana zimna płyta, z różnymi zimnymi przekąskami typu sery, wędliny, galaretki, pieczywo, sałatki, mięsne przekąski i wiele innych ciekawych propozycji. Zaś po zimnej płycie zwykle podaje się ciepłą kolację. W tej opcji można znaleźć różne gatunki mięsa, ziemniaczki, frytki i inne ciepłe przekąski. Bardzo często po głównej kolacji jest podawana druga kolacja. Zwykle podaje się ją w nocy, w bardzo późnych godzinach i jest to zazwyczaj krokiet z barszczem lub gulasz. Taki ciepły posiłek w nocy, bardzo dobrze się sprawdza przy długotrwałej zabawie, jaką jest impreza weselna. W zależności od tego jak dużo propozycji się wybierze z menu, taki też koszt będzie trzeba ponieść.

Wyrafinowane menu na weselu

Są jednak osoby, które mają bardzo wysublimowane podniebienie i oczekują czegoś więcej po menu weselnym. Dla takich osób stworzono specjalne dodatki do menu, które na pewno przypadną im do gustu. Wśród takich dodatkowych propozycji na pewno jest mięso w formie dziczyzny, a także wszelkiego rodzaju luksusowe dodatki jak kawior, łosoś, sushi, owoce morza i wiele tego typu propozycji. Takie luksusowe produkty spożywcze, na pewno będą sporym zaskoczeniem na weselu i goście chętnie popróbują nowych smaków. Można się nawet zdecydować na zorganizowanie całego sushi baru czy baru z owocami morza, wtedy z takiej opcji skorzystają tylko osoby, które są tym zainteresowane.
Bardzo ciekawą propozycją na eleganckie przyjęcie weselne jest także bar z barmanem, który będzie robił drinki indywidualne, dla każdego gościa z osobna. Każdy gość weselny będzie mógł wtedy sobie zażyczyć konkretny alkohol i na pewno go otrzyma. Bardzo często też tacy barmani oferują różne pokazy barmańskie, które są efektowne i rzadko spotykane, z pewnością taki pokaz wszystkich zachwyci. Ekskluzywne menu weselne i dobry alkohol podany w odpowiedniej oprawie, na pewno sprawią, że impreza weselna będzie prawdziwym sukcesem.

Katering weselny

Są też osoby, które decydują się na zorganizowanie swojego wesela we własnym domu albo w małym kameralnym lokalu. Wtedy muszą jednak sami zorganizować sobie jedzenie na imprezę weselną. Dobrą propozycją w takim wypadku będzie katering weselny, który można zamówić na dowolną liczbę osób. To spore ułatwienie dla pary młodej a poza tym pozwala ograniczyć koszty związane z organizacją wesela. Katering weselny można sobie dopasować do swoich potrzeb i zamówić go na określony dzień i określoną godzinę. Jedzenie zostanie dowiezione na czas, będzie ciepłe i smaczne, dzięki porządnym zabezpieczeniom. W menu kateringowym mogą się znaleźć takie same potrawy, jak w menu eleganckiego lokalu, chociaż może nie tak wyszukane. Na pewno każdy gość ucieszy się z prostego ale za to bardzo smacznego jedzenia, które taki katering zapewni. Bardzo często osoby zamawiające taki katering zamawiają go tylko w formie kolacji weselnej a o resztę jedzenia dbają sobie sami. To także pozwala na spore oszczędności. Zazwyczaj zamawiając katering weselny, można sobie także wynająć kelnerów, którzy zajmą się organizacją jedzenia na stołach i zadbają o potrzeby gości weselnych przez cały czas trwania imprezy weselnej. To bardzo dobra propozycja, którą warto wziąć pod uwagę przy zamawianiu kateringu.

Jedzenie na weselu odgrywa bardzo ważną rolę, trzeba je więc bardzo precyzyjnie wybrać. To nie jest decyzja, którą można podjąć pod wpływem chwili, to decyzja nad którą trzeba się solidnie zastanowić. Trzeba przemyśleć swoje potrzeby i potrzeby swoich gości, to co kto lubi, tak by każdy gość był najedzony po naszym weselu i zadowolony. Menu na weselu może być bardzo urozmaicone, ale nie ma co przesadzać z ilością zamawianego jedzenia, bo wszystko co zostanie po weselu, będzie trzeba zabrać do domu i później zjeść, by się nie zepsuło. Dlatego trzeba racjonalnie podejść do ilości porcji i wyboru poszczególnych propozycji, nie ma co na siłę wybierać ekskluzywne produkty jeśli wie się, że nikt tego nie spróbuje.