Pani młoda jest najważniejszą osobą na ślubie, oczywiście razem z panem młodym. Można jednak stwierdzić, że to zwykle pani młoda jest gwiazdą i to na nią są zwrócone oczy wszystkich na ślubie. Nic więc dziwnego, że każda pani młoda, niezależnie od tego w jakim jest wieku, chce w dniu swojego ślub wyglądać niepowtarzalnie, wyjątkowo i pięknie jak nigdy. Każdy szczegół stylizacji ślubnej pani młodej, jest bardzo ważny, dlatego trzeba wiele uwagi poświęcić przygotowaniom do tego wspaniałego dnia, który zazwyczaj przeżywa się tylko raz w życiu.

Makijaż ślubny

Cała stylizacja pani młodej, pełni ważną rolę. Pani młoda chce się czuć wyjątkowo a będzie się tak czuła, jeśli będzie wyglądać wyjątkowo korzystnie. Odpowiednio dopasowana sukienka do figura, eleganckie buty i biżuteria a do tego fryzura podkreślająca rysy twarzy i profesjonalny ślubny makijaż, to wszystko składa się na idealną stylizację ślubną. Pani młoda przez cały czas trwania swojego wesela, znajduje się w centrum uwagi, dlatego jej wygląd musi być bardzo perfekcyjny. Dzięki odpowiedniemu makijażowi ślubnego, taki efekt może uzyskać. Makijaż ślubny znacznie różni się od tego, który kobiety noszą na co dzień. To specjalistyczny makijaż, który powinien być wykonany przez profesjonalnego makijażystę, posiadającego doświadczenie w kreowaniu pięknych makijaży ślubnych. Najważniejszą zasadą tyczącą się tego specjalnego makijażu, jest jego trwałość. Makijaż ślubny musi być wykonany przy użyciu niezwykle trwałych kosmetyków, dzięki którym utrzyma się on na twarzy cały dzień i całą noc. Najważniejszy jest tu podkład, powinien on wyrównać koloryty skóry i ukryć wszelkie niedoskonałości na twarzy. Powinien być jak najbardziej dopasowany do koloru karnacji i być tłem dla reszty makijażu. Przed każdym ślubem należy wykonać makijaż próbny, tak by pani młoda mogła się przekonać, czy dany makijaż jej się podoba, czy będzie on pasował do reszty stylizacji i czy pani młoda będzie w nim pięknie wyglądać.

Delikatny makijaż dla delikatnej urody

Każda pani młoda ma jakiś typy urody. Niektóre kobiety mają słowiańską urodę, która jest bardzo delikatna i romantyczna. Inne zaś mają mocny charakter, który też charakteryzuje ich wygląd, ich uroda jest zdecydowanie bardziej wyrazista. Kobiety o słowiańskiej, bardzo delikatnej urodzie, powinny mieć elegancki makijaż ślubny, bardzo delikatny i kobiecy. W ich przypadku na pewno nie sprawdzi się kolorowy makijaż, ani nazbyt mocny i wyrazisty. Ich twarz była by wtedy zbytnio przerysowana i za mocno by się odbijała na tle sukni ślubnej. Makijaż dla delikatnej urody, powinien się składać z jasnych, stonowanych kolorów, dobrze się sprawdzi beż, delikatne złoto, srebro, lekkie, jasne szarości. Można sobie w takim wypadku pozwolić na nieco mocniejszy makijaż ust, zwłaszcza jeśli oko będzie delikatne. Taki delikatny makijaż bardzo pasuje do białej sukni i klasycznych ślubnych dodatków, pasuje też kobietom, które chcą wyglądać na swoim ślubie elegancko, gustownie ale niezbyt zwracać na siebie uwagę. Z takim delikatnym makijażem, szczególnie do twarzy jest blondynkom, ale nie jest to zasadą. W takim makijażu kobieta czuje się swobodnie, nie martwi się czy jej się coś nie rozmazało, bo makijaż taki nie jest zbyt wyrazisty.

Makijaż dla odważnych kobiet, z pazurem

Są i kobiety, które z natury są przebojowe, energiczne, pewne siebie, takie panie młode, chcą czegoś więcej od swojej stylizacji ślubnej i od makijażu, jaki będą miały na sobie. Dla takich kobiet, w szczególności w przypadkach gdy mają urodę mocną i wyrazistą, przeznaczony jest też taki makijaż, z lekkim pazurem, mocno przykuwający uwagę. Zdecydowanie podstawą w takim makijażu, jest mocne oko. Powinno ono być przydymione, podkreślone ciemniejszymi cieniami do oczu i kredką a rzęsy powinny być długie, czarne i wyraziste. Często panie młode decydują się na doczepienie sztucznych rzęs, co jest teraz bardzo modne i podkreśla spojrzenie. Zdecydowane kobiety o mocnym charakterze, często decydują się na kolorowy makijaż oczu i ust. Wybierają mocne błękity, fiolety, purpurę i mocny róż, dzięki temu wyglądają bardzo oryginalnie i modnie na swoim ślubie. Jeśli zaś chodzi o usta, to przyjęło się, że w przypadku gdy mocno podkreśla się oczy, usta zostawia się w stonowanym kolorze, raczej jasne i naturalne. Ale jeśli kobieta na co dzień się maluje bardzo wyraziście, ma egzotyczny typ urody, to na swoje wesele może się też zdecydować na mocny kolor ust, na przykład czerwień czy intensywny róż. Grunt by dobrze się czuła na swoim ślubie i podobała się jej stylizacja ślubna, którą będzie miała na sobie. Są kobiety, którym zdecydowanie bardziej pasuje mocny makijaż, niż delikatny i naturalny.

Nikt nie powiedział, że makijaż ślubny musi być delikatny i jasny, wszystko zależy od tego jaki typ urody się ma i jakie przyzwyczajenia makijażowe. Profesjonalny makijażysta, na pewno doradzi w wyborze odpowiednich kolorów na makijaż, dopasuje styl makijażu do cech charakterystycznych twarzy, odpowiednimi kosmetykami zatuszuje niedoskonałości i podkreśli zalety twarzy, na przykład piękne oczy, wydatne usta, czy mocne kości policzkowe. Dzięki temu pani młoda na swoim ślubie będzie wyglądać wyjątkowo korzystnie i bardzo pięknie. Każda makijażysta zaleca też dbanie o cerę w wyjątkowy sposób, już na kilka miesięcy przed ślubem. Na zdrową i dobrze oczyszczoną skórę twarzy, makijaż nakłada się bardzo wygodnie i bezproblemowo. Makijaż też na takiej twarzy, prezentuje się o wiele lepiej, niż na twarzy zaniedbanej, zmęczonej, z problemami skórnymi. Dlatego tak ważna jest odpowiednia pielęgnacja skóry na twarzy, jej stałe nawilżanie, oczyszczanie i niwelowanie jej niedoskonałości. Taka twarz jest idealną podstawą do wykonania makijażu ślubnego.