Jest wiele rzeczy do przemyślenia, kiedy narzeczone planują swój ślub. W pośpiechu zapominają o dbaniu o siebie w dniu ślubu. Szereg prostych, ale praktycznych wskazówek, które pomogą utorować drogę do prawdziwego cieszenia się dniem ślubu.
Te małe, ale potężne detale nie mogą umknąć nawet najlepiej przygotowanej pannie młodej!

To, co powinno być na szczycie listy każdej panny młodej w dniu jej ślubu, to relaks i cieszenie się dniem! Niezależnie od tego, czy pracujesz z konsultantem weselnym, czy sam planujesz i przygotowujesz wszystko, teraz jest wielki dzień i zasługujesz na przynajmniej tyle zabawy, co każdy z gości.

Oto pięć prostych, ale praktycznych wskazówek, które pomogą utorować drogę do pełnej radości z dnia ślubu:

Makijaż

Stwórz torbę do makijażu na dzień ślubu dwa tygodnie przed ślubem. Wykonaj pełny test swojego wyglądu na dzień ślubu (makijaż, fryzurę i buty), tak długo, jak spodziewasz się, że będziesz go mieć razem tego dnia, abyś wiedziała czy na pewno wytrzyma.
Złóż małą torbę do makijażu, aby zabrać ją ze sobą w dzień ślubu, abyś mogła poprawić wygląd. A w wielki dzień poproś przyjaciółkę, druhnę lub członka rodziny, aby schował go gdzieś pod ręką, abyś mogła się do niego dostać, kiedy będziesz go potrzebować. Używaj wodoodpornego tuszu do rzęs i nie zapomnij spakować lakieru do włosów!

Wskazówka
Kupując kosmetyki na makijaż, sprawdź, czy możesz przekonać galerię sprzedaży przy ladzie kosmetycznej, aby podała próbki wszystkiego, co kupujesz (mają je, wiesz, że tak). Nie zajmą dużo miejsca i to wystarczy na cały dzień!

Zestaw awaryjny na dzień ślubu

Utwórz zestaw awaryjny na wypadek nieoczekiwanych sytuacji awaryjnych, taki jak zapasowa torba do makijażu na poprawki. Zastanów się nad „zestawem ratunkowym” wypełnionym przedmiotami, których możesz potrzebować w dniu ślubu. Wypełnij małą torbę takimi przedmiotami, jak zestaw do szycia w rozmiarze podróżnym (będziesz zaskoczony magicznymi sztuczkami, które może wykonać tylko jedna agrafka), przezroczysty lakier do paznokci (do rajstop / pończoch), dodatkowy zestaw rajstop lub pończochy, pastylki do gardła i aspiryna. Inne pomysły na „zestaw ratunkowy” obejmują chusteczki, mięty oddechowe, tampony, krem do rąk i bandaże.

Wskazówka
Większość tych przedmiotów można znaleźć w pojemnikach o rozmiarach podróżnych w lokalnej aptece.

Posiłek

Rozpocznij dzień ślubu od zdrowego i sycącego pożywienia. Ponieważ większość narzeczonych nie lubi posiłku serwowanego na przyjęciu, naprawdę powinnaś rozważyć coś do jedzenia przed ślubem, bez względu na to, jak bardzo martwisz się o to, jak ta sukienka będzie pasować! Chociaż jedzenie może być ostatnią rzeczą, o której myślisz w dniu ślubu, ważne jest, aby rozpocząć dzień od zdrowego i sycącego pożywienia. To będzie długi (i cudowny) dzień, a będziesz chciała mieć mnóstwo energii, abyś mogła tańczyć i utrzymywać kontakty towarzyskie przez wiele godzin!

Wskazówka
Schowaj przekąskę do paska mocy w torebce lub „zestawie ratunkowym”.

Zmęczone stopy

Zrzuć obcasy i usiądź w wygodniejszym bucie; znasz te wspaniałe, seksowne, zapinane na paski, bardzo wysokie szpilki, które idealnie pasują do twojej sukni ślubnej? Będą świetne na ceremonię i na oficjalne zdjęcia, ale jeśli planujesz szalone tańce na przyjęciu, lepiej będzie, gdy zmienisz obuwie i usiądziesz w czymś wygodniejszym. Więc zdobądź ładną, bardziej praktyczną parę butów, w które możesz się przebrać, aby Twoje stopy nie płakały przez cały tydzień po ślubie!

Wskazówka nr 1
Ćwiczenie chodzenia w butach, które będziesz nosić podczas ceremonii, nie jest złym pomysłem. Wykonaj jazdę próbną w butach i sukni ślubnej i przyzwyczaj się do obu.

Wskazówka 2
Oprócz butów załóż też… wygodną bieliznę! Jak wiadomo to wielki dzień ale czy warto pod długą białą suknię zakładać niewygodne stringi które gryzą i wrzynają się w ciało? No właśnie. W końcu tak nikt nie będzie ich oglądał, no chyba że nowo ochrzczony mąż. Warto jednak zaopatrzyć się w coś, w czym jesteś w stanie przetrwać całą noc.
Zainwestuj więc w dobrą parę bezszwowej bielizny w kolorze nude. Jeśli twoja sukienka jest dopasowana do kształtu lub wykonana z lżejszego materiału, będziesz chciała upewnić się, że nic nie jest widoczne, zwłaszcza gdy masz wycięcia.

Zarezerwuj wizytę w spa na tydzień przed ślubem

Mimo że podjęłaś większość decyzji i wszystko w końcu się układa nagromadzenie tylu spraw może się stresować w miarę zbliżania się dnia ślubu. Pomiędzy pakowaniem rzeczy w pracy a finalizowaniem zadań związanych z miejscami siedzącymi i pakowaniem na miesiąc miodowy zapewne będziesz potrzebować trochę czasu, w którym nikt nie będzie z tobą rozmawiał. Zarezerwuj masaż twarzy, wcześniej idź do spa, usiądź w salonie i po cichu poczytaj czasopismo, aż nadejdzie Twoja kolej.

Jeśli chodzi o dbanie o siebie zacznij nakładać odżywcze maseczki od co najmniej sześciu miesięcy przed ślubem. Jeśli masz mniej czasu, wybierz dwutygodniowy złoty zabieg na twarz. Przed zastosowaniem jakichkolwiek nowych produktów na skórze zawsze poproś o test płatkowy.

Aby uzyskać zdrowe i lśniące włosy, zacznij korzystać z usług fryzjera raz w miesiącu i podobnie jak maseczki, rozpocznij ten zabieg co najmniej sześć miesięcy przed ślubem. Jeśli nie wolisz chemicznych łaźni do włosów, istnieje wiele domowych masek, których możesz użyć, aby nabrały połysku.

Dieta

Musisz wypić wystarczającą ilość wody, aby twoje ciało było wolne od toksyn. Cel przynajmniej 8-10 szklanek wody. Wybierz wodę kokosową lub wapienną, aby zrzucić wzdęcia. Jedz zrównoważoną dietę składającą się z owoców, zielonych warzyw i białka.

Unikaj śmieciowego jedzenia, takiego jak frytki, czekoladki, lody lub napoje gazowane. Prowadzą do wzdęć i problemów skórnych. Wybierz zdrowe i pożywne przekąski, takie jak owoce i kiełki.

Konieczne jest zaopatrzenie organizmu w przeciwutleniacze i minerały, aby mieć zdrową i lśniącą skórę. Brak witamin lub minerałów prowadzi do łamania paznokci i włosów oraz ziemistego wyglądu skóry. Aby uzyskać nieskazitelną skórę, skonsultuj się z lekarzem lub dietetykiem, aby wypełnić wszelkie luki żywieniowe.