Ślub to bardzo duże przedsięwzięcie, wie o tym każdy, kto miał z organizacją ślubu do czynienia. Takie wydarzenie trzeba w wyjątkowy sposób celebrować, ale aby było to możliwe, to trzeba wiele spraw wcześniej załatwić. Ze ślubem wiążą się liczne przygotowania i sprawy do załatwienia, każdy aspekt tych przygotowań ma swoją rangę. Jedną z ważniejszych kwestii, chociaż by się nie wydawało, jest też oprawa kwiatowa wesela. Ten dzień powinien być wyjątkowy a kwiaty podkreślą wyjątkowość tego wydarzenia. Aby zorganizować sobie odpowiednią oprawę kwiatową na wesele, należy z odpowiednim wyprzedzeniem skontaktować się z wybraną kwiaciarnią, która według nas będzie miała najlepszą propozycję.

Bukiet dla pani młodej

Najważniejszymi kwiatami na ślubie, jest oczywiście bukiet pani młodej. To wyjątkowy bukiet, który będzie dodatkiem do stylizacji ślubnej i będzie towarzyszył pani młodej cały dzień. Dlatego musi on być dobrze przemyślany i starannie wykonany przez profesjonalną kwiaciarnię ślubną. To jak będzie wyglądał bukiet pani młodej, zależy przede wszystkim od niej. Ale kwiaciarka może doradzić w kwestii najnowszych trendów bukietowych, a także najbardziej odpowiednich kwiatów do takiego bukietu. Do bukietu ślubnego warto wybrać kwiaty, które są ulubionymi kwiatami, które się dobrze kojarzą. Najczęściej panie młode decydują się na bukiet z róż, piwonie, goździki, peonie, frezje i lilie. Każdy z tych kwiatów jest wyjątkowy i na swoje zalety, każdy też pasuje do jakiegoś charakteru pani młodej i stylu w jakim jest urządzany ślub. Kwiaty powinny też pasować do sukni ślubnej, gdy ma się suknię w kolorze białym, czyli tradycyjną suknię, wtedy wybór kolorystyczny kwiatów jest bardzo duży. Trochę trudniej jest gdy wybierze się suknie w odcieniu pudrowego różu, złotą lub ecrie, wtedy trzeba się nieco na główkować nad odpowiednim kolorem kwiatów. Bukiet ślubny może mieć też dowolną formę, może być mały, zwarty i delikatny, może też być duży i okazały, mocno przyciągający uwagę. Ważne by kwiaty w bukiecie przetrwały cały dzień, muszą więc mieć odpowiednią formę i nawilżenie. Żadna panna młoda nie chce, by jej bukiet ślubny opadł w trakcie uroczystości czy zaczął gubić płatki.

Dekoracja samochodu

Kolejnym ważnym elementem przygotowań ślubnych, jest wybór odpowiedniego transportu do ślubu a także jego przystrojenie. Przyjęło się, że samochód weselny również dekoruje się kwiatami, to również zleca się kwiaciarni o profilu ślubnym. Samochód przystraja się na dwa sposoby, najważniejsza dekoracja z kwiatów umieszczana jest na przedniej masce samochodu a dodatkowe bukieciki przywiązuje się do klamek samochodu. Główna dekoracja nie może być zbyt wysoka, tak by nie ograniczała widoczności kierowcy w czasie jazdy. Jednocześnie powinna być dosyć szeroka i efektowna, tak by informowała wszystkich o tym, że jedzie samochód weselny. Kwiaty i dodatki do nich są przyklejane do maski specjalną taśmą, która nie niszczy karoserii. To bardzo ważna informacja dla osób, które martwią się o swój samochód, nie chcą by został w jakikolwiek sposób uszkodzony. Dekoracja kwiatowa na samochodzie, powinna być dopasowana kolorystycznie do kwiatów w bukiecie pani młodej i w butonierkach pana młodego i jego świadka, musi też być solidnie przymocowana, by nie zsunęła się w czasie jazdy.

Dekoracja kwiatowa sali weselnej i kościoła

Ostatnią ale wcale nie najmniej ważną oprawą kwiatową, jest dekoracja sali weselnej oraz kościoła, jeśli uroczystość zaślubin odbywa się w kościele. Oczywiście tak jak i w poprzednim przypadku, kwiaty służące do dekoracji tych miejsc, powinny pasować do bukietu pani młodej. W ten sposób tworzy się jedną harmonijną całość i cały ślub jest porządnie zorganizowany. Na sali weselnej najważniejsza jest wiązanka, która zostanie położona na stole przed parą młodą. Wiązanka ta powinna być okazała i wyjątkowa, może być dodatkowo przyozdobiona biżuterią czy innymi dodatkami. Również na stołach gości weselnych powinny się znaleźć kwiaty, pasujące stylistycznie do kompozycji kwiatowej pary młodej na ich stole. Bardzo dobrze sprawdzają się bukiety, które układa się w bardzo wysokich, wąskich wazonach. Dzięki temu goście weselni nie mają ograniczonej widoczności i mogą prowadzić swobodną konwersację przy stole. Dekoracja z kwiatów jest też mile widziana za plecami pary młodej. Bardzo modne są teraz tak zwane żywe ściany, czyli ścianki w całości zagospodarowane żywymi kwiatami. Na takiej ściance powinien się znaleźć napis z imionami pary młodej. To wyjątkowa dekoracja, która jest teraz bardzo na czasie.

Jeśli zaś chodzi o dekorację kościoła, to kwiaty wybrane na ten cel powinny być białe i delikatne. Bukiety kwiatów powinny stanąć przed ołtarzem po bokach pary młodej. Ale można je też umieścić wzdłuż nawy kościelnej, po której para młoda pójdzie do ślubu. Kwiaty nie powinny być przesadzone, tak by nie odwracały uwagi od rangi wydarzenia jakim są zaślubiny. Ale powinny upiększyć wnętrze kościoła, dodać mu ciepła i przytulności.

Kwiaty pełnią w dniu ślubu ważną rolę. Są dodatkiem do stylizacji ślubnej, przyozdabiają samochód, salę weselną i kościół. To dzięki nim ślub wydaje się być jeszcze bardziej wyjątkowy. Biały kolor kwiatów na ślubie, symbolizuje czystość, niewinność, nowy początek, dlatego właśnie to najczęściej kwiaty w tym kolorze wybierają panie młode. Dobra kwiaciarka doradzi w wyborze odpowiednich kwiatów na ślub, zajmie się projektowaniem i wykonaniem bukietu ślubnego a także zorganizuje strojenie sali weselnej i kościoła. W ten sposób odciąży młodą parę w jej przygotowaniach do ślubu, które są czasem bardzo męczące i czasochłonne. To niski koszt, jaki warto ponieść, by cieszyć się spokojem w ostatnich dniach panieńskiego i kawalerskiego życia.