Wybór samochodu do ślubu jest ważną decyzją w procesie planowania ślubu, ale przy tak dużym wyborze i tak wielu czynnikach do rozważenia może wydawać się całkowicie przytłaczający. Rozmawialiśmy z niektórymi ekspertami branżowymi i przedstawiamy listę najważniejszych wskazówek do rozważenia przy wyborze samochodu do ślubu oraz tego, na co należy zwrócić uwagę przed dokonaniem tej najważniejszej rezerwacji.

Zobacz samochody przed dokonaniem rezerwacji

Aby uniknąć rozczarowania, sugerujemy po prostu obejrzenie samochodu, którego zamierzasz użyć przed dokonaniem rezerwacji. W ten sposób będziesz dokładnie wiedzieć, co dostaniesz rano w dniu wesela, i będziesz lepiej poinformowana/y, aby podjąć decyzję, jaki typ samochodu weselnego chcesz.
Dowiedz się, czy samochody są garażowane; jeśli są, prawdopodobnie będą miały wyższy standard i lepiej dotrzymają kroku.
Dobre firmy oferujące limuzyny będą miały salon wystawowy i powitają Cię, aby obejrzeć samochody w wyznaczonych godzinach.
Możesz również zobaczyć odpowiednie samochody na różnych wystawach ślubnych, jeśli chcesz uczestniczyć w takich wydarzeniach.

Przed wyborem zastanów się czy:
-lubisz wszystkie rzeczy vintage? Może to dobry pomysł na samochód.
-lubisz tradycyjne rzeczy? W takim razie najlepszym wyborem może być Rolls Royce Silver Cloud, Bentley lub Jaguar.
-lubisz żyć szybko? Być może samochód wyścigowy lub samochód znany z prędkości to Twój styl.
-lubisz śmiałe stwierdzenia? Może rozciągnięty Hummer lub zgnieciony tramwaj bardziej Ci odpowiada?
-lubisz nowoczesny i minimalistyczny styl? Wybierz standardowy, nowoczesny i dobrze wyposażony samochód, który jest niezawodny i schludny.
-lubisz dziwaczne rzeczy? Niezwykłe pojazdy mogą nie być dostępne u zwykłych specjalistów od samochodów ślubnych, więc miej to na uwadze, wybierając pojazd, który jest nieco „dziwny”.

Lokalizacja

Zanim zdecydujesz, jaki rodzaj samochodu zapewnić, musisz jasno określić, gdzie chcesz się dostać i skąd. Nawet jeśli wesele i przyjęcie odbywają się w jednym miejscu, nadal będziesz chciał, aby transport tam dotarł. Jeśli organizujesz ślub w kościele, a następnie przyjęcie w innym miejscu, należy uwzględnić czas transportu oraz liczbę potrzebnych podróży między miejscami docelowymi, aby przewieźć małżeństwo, druhny, matkę panny młodej itp.,

Weź pod uwagę swoją suknię ślubną

Podczas rezerwacji samochodu weselnego często pomija się kwestię, czy Ty i Twoja suknia zmieścisz się w środku! Specjaliści w tej dziedzinie radzą ćwiczyć siadanie w końcowym stroju. Często stwierdzają, że po raz pierwszy panna młoda próbuje usiąść w sukience, kiedy wsiada do samochodu, gotowa już iść na ceremonię. Może wtedy się okazać że jest niewygodnie, ciasno i duszno w samochodzie a na zmiany już za późno – więc upewnij się, że ty i twoja sukienka będziecie miały odpowiednio dużo miejsca w aucie.

Dopasuj kolorystykę

Twój samochód ślubny pojawi się na wielu twoich zdjęciach ślubnych, więc zazwyczaj magazyny czy planiści sugerują dokładne przemyślenie stylu i koloru twojego samochodu ślubnego. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na neutralny samochód, który pasuje do Twojego motywu, czy też wolisz coś, co wyróżnia się na zdjęciach, zastanów się, czy Twój samochód jest zgodny z Twoją wizją przed dokonaniem rezerwacji.

Skorzystaj z renomowanej firmy zajmującej się samochodami ślubnymi

Aby upewnić się, że nie zawiedziesz się podczas wielkiego dnia i nie wyskoczy żadna nieprzyjemna „niespodzianka” zaleca się poszukiwanie dobrze znanych, renomowanych i z doświadczonych firm w tym zakresie. W ten sposób będziesz wiedział, że korzystasz z solidnej firmy i unikniesz rozczarowań i dodatkowego stresu.
Wskazówki? Proszę bardzo!
– Szukaj firmy, która istniee w branży wynajmu samochodów ślubnych od wielu lat.
– Poproś o referencje od osób, które wcześniej korzystały z samochodu ślubnego / właściciela-kierowcy. Lub sprawdź online, aby uzyskać opinie.
– Wybierz firmę, która dobrze zna obszar, w którym ślub się odbywa. Zapytaj, czy sterowniki mają GPS.

– Upewnij się, że szoferzy przestrzegają harmonogramu. Dobre firmy będą wiedziały, aby sprawdzić z wyprzedzeniem, czy nie występują zakłócenia na ulicach lub czy istnieją jakieś ustalenia dotyczące robót drogowych, które mogą powodować opóźnienia.

Zaplanuj to z wyprzedzeniem

Jeśli masz serce ustawione na określony pojazd i tylko dokładnie ten Cię interesuje, koniecznie zarezerwuj go we właściwym czasie. Firmy zajmujące się transportem ślubnym są bardzo zajęte w popularne weekendy weselne, a zwłaszcza w okresie letnim, więc upewnij się, że przyjedziesz pierwszy, aby uniknąć rozczarowania.

Nie zapomnij o reszcie przyjęcia weselnego

Podekscytowany rezerwacją samochodu ślubnego łatwo zapomnieć o innych! Nie zapominaj, że twoja matka i druhny również będą musiały dostać się na miejsce, wraz z panem młodym i jego rodziną – jeśli chcesz się upewnić, że wszyscy dotrą tam w dobrym stylu, zastanów się, ile samochodów będziesz potrzebować.

Dwumiejscowy kabriolet może być Twoim wymarzonym samochodem ślubnym, ale nie jest dobry, jeśli wybierasz tylko jeden samochód ślubny i szukasz pięciu druhen na przyjęciu weselnym. Przed podjęciem decyzji dowiedz się, ile osób bierze udział w przyjęciu weselnym – możesz wtedy zdecydować, ile samochodów będziesz potrzebować. Jeśli chcesz odbyć tylko jedną podróż, dobrym wyborem będzie wybór limuzyny. Alternatywnie możesz z przyjemnością wynająć więcej niż jeden samochód, w takim przypadku możesz szukać miejsca wynajmu, które może zapewnić dwa pasujące samochody. Inną dostępną opcją jest wybór bardziej eleganckiego samochodu dla pary młodej, z prostszymi samochodami na resztę przyjęcia weselnego.
Dobrze wiedzieć też jakie są dodatki, których nie uwzględniono. Dowiedz się, czy wybrana przez ciebie firma samochodowa oferuje usługę szofera. Pozwoli to uniknąć stresu związanego ze znalezieniem kierowcy lub proszeniem znajomych czy członków rodziny o interwencję.