Są takie dni w życiu, które na zawsze pozostają w pamięci. Jednym z takich wyjątkowych dni, jest dzień swojego ślubu. W tym dniu łączymy się na zawsze świętym związkiem małżeńskim z ukochaną osobą, nic więc dziwnego, że w szczególny sposób chcemy ten dzień celebrować. Ślubne przygotowania są czasochłonne, bo o wiele kwestii trzeba zadbać. Każdy szczegół związany z weselem jest ważny, niczego nie można pominąć. Jedną z ważniejszych kwestii jest także pojazd jakim para młoda pojedzie do ślubu. Wybór w tej kwestii jest przeogromny, jest z czego wybierać.

Tradycyjny samochód

To jakim para młoda pojedzie pojazdem do ślubu, zależy od kilku czynników. Przede wszystkim wybór zależy od budżetu pary młodej. Wszystko zależy od tego na jaki pojazd ją będzie stać. Jeśli para młoda ma mocno ograniczony budżet, wtedy może pojechać do ślubu swoim własnym samochodem. Wystarczy go ładnie postroić, przywiązać kwiaty, wstążki, dekoracje i napisy weselne a auto zyska całkiem inny, odświętny wygląd. To dobra propozycja jeśli nie chce się wydawać zbyt wiele na ten cel. Inną podobną opcją może być pożyczenie samochodu od rodziny czy znajomych. Jeśli ktoś z naszych bliskich ma auto luksusowej marki, jest ładne i zadbane, to także jest to całkiem opłacalna propozycja, zwłaszcza, że zazwyczaj za takie wypożyczenie samochodu od kogoś znajomego nie trzeba nic płacić. Kolejną propozycją w kwestii wypożyczenia tradycyjnego samochodu do ślubu, jest wynajęcie sobie luksusowego samochodu z wypożyczalni takich wyjątkowych pojazdów. W tym wypadku jednak trzeba się już liczyć z kosztami. Takie auto można wynająć z kierowcą lub bez, na pewno będzie to auto znanej marki, eleganckie, nowoczesne i prezentujące się wyjątkowo korzystnie. Auto to będzie przystrojone okazjonalnie, a w środku będzie miało odpowiednio dużo miejsca dla pary młodej i jej świadków. To bardzo dobra propozycja, na którą decydują się wszystkie te osoby, które chcą pojechać do ślubu samochodem.

Limuzyna – wyjątkowy pojazd ślubny

Większość osób ma jednak trochę bardziej wygórowane oczekiwania po swoim ślubie i po pojeździe, którym do ślubu chce jechać. Nie każdy chce jechać zwykłym samochodem, większość szuka propozycji bardziej luksusowej. Taką propozycją jest na przykład limuzyna ślubna. To wyjątkowy pojazd, który nieodłącznie kojarzy się z luksusem, przepychem i bogactwem, nic więc dziwnego, że tak wiele par młodych decyduje się na ten właśnie pojazd. Limuzyny mogą się różnić od siebie, zwykle różnią się długością. Ich ogromną zaletą, zaraz po efektownym wyglądzie, jest ogromna przestrzeń dla pasażerów. Dlatego też taką limuzyną może jechać para młoda wraz z całą swoją świtą, to znaczy z świadkami, druhnami, rodzicami i bliskimi. Jednym pojazdem może na wesele zajechać cała rodzina, co jest dużym udogodnieniem. Taką limuzynę zwykle wynajmuje się na cały dzień, można nią także pojechać na zdjęcia ślubne, do kościoła i na salę weselną. Koszt wynajmu limuzyny, to od 1000zł wzwyż, w zależności od rodzaju limuzyny i rejonu, w jakim się ją wynajmuje. Limuzynę wynajmuje się od razu z kierowcą, nie trzeba się więc martwić drogą, bo bezpieczną jazdę zapewni profesjonalny kierowca.

Jeszcze bardziej wyjątkową propozycją, może być limuzyna w wersji hummer. To także rodzaj limuzyny ale pojazd ten ma całkiem inny styl. Jest bardzo duży, zwraca na siebie uwagę. Pomieści bardzo dużą liczbę osób, jest więc idealną propozycją na ślub.

Inne formy transportu ślubnego

Współczesne pary młode, mają coraz ciekawsze pomysły, na transport ślubny. Nie każdy jest tradycjonalistą, niektórzy cenią sobie oryginalność. Taką oryginalną formą transportu, może być na przykład brydżka konna. Szczególnie panie młode, bardzo często marzą o takiej formie transportu. Dzięki temu mogą się poczuć jak prawdziwe księżniczki, u boku swojego księcia z bajki. Podróżowanie brydżką jest bardzo romantyczne, jeśli pojazd będzie pięknie przystrojony, konie będą w białym kolorze i również zostaną przystrojone, wtedy z pompą można zajechać do ślubu. Koszt wynajęcia brydżki ślubnej wraz z końmi i kierowcą, zaczyna się od 500zł. Koszt jest uzależniony od trasy do pokonania.

Inną propozycją jest przylot na ślub helikopterem. Taka propozycja jest jeszcze dosyć mało znana i nie wiele osób się na nią decyduje. Ale jeśli kogoś stać i chce mieć wielkie wejście na swoje wesele, to ta propozycja jest dla niego stworzona. Helikopter można sobie zamówić przez Internet, trzeba jednak wybrać odpowiednie miejsce wylotu i lądowania helikoptera, jak najbliżej kościoła czy sali weselnej, a nie każde miejsce się do tego nadaje. Transport w postaci helikoptera, jest propozycją dla osób odważnych, lubiących być w centrum uwagi. Koszt takiej propozycji to od 2000zł wzwyż, w zależności od długości trasy do pokonania.

Jeszcze inną propozycją dla wyjątkowych par młodych, może być zajechanie do ślubu na motorze. Taka propozycja jest skierowana do miłośników jednośladów, którzy należą do jakiegoś klubu motocyklowego. Pan młody z panią młodą mogą zajechać na jednym motorze albo na dwóch osobnych. Powinna im wtedy towarzyszyć cała świta weselna na motorach, albo przyjaciele z klubu motocyklowego. Motory powinny być pięknie przystrojone a pani młoda musi mieć odpowiedni ubiór na tą okazję, tak by jej suknia ślubna nie zaplątała się w koła.

Jak więc można zauważyć, jest wiele możliwości wyboru transportu do ślubu. Wybór jest uzależniony od budżetu, ale także od osobistych oczekiwań i charakteru pary młodej. Transport do ślubu warto wybrać z rozmysłem, starannie i pieczołowicie i trzeba wziąć pod uwagę wiele różnych, bardzo ważnych kwestii. Tak by ten dzień był wyjątkowo udany i pełen pozytywnych wrażeń, o których będzie się pamiętać przez całe wspólne życie.