Przygotowania do ślubu trwają kilka a nawet kilkanaście miesięcy, wszystko zależy od tego, jaką rangę będzie miało to wesele i ilu gości się na nim pojawi. Przygotowania do dnia ślubu, ruszają tuż po zaręczynach. Pierwszą kwestię, którą się zazwyczaj załatwia, jest organizacja miejsca na uroczystość weselną i na zabawę weselną. Mogło by się wydawać, że wybór w tej kwestii jest przeogromny, jednak zainteresowanie lokalami i innymi miejscami odpowiednimi do organizacji ślubu, jest bardzo duże. Eleganckie lokale weselne, mają obłożenie terminowe na kilka lat naprzód, dlatego trzeba się spieszyć z rezerwacją miejsca, jeśli chce się zorganizować ślub w wyjątkowym miejscu.

Ślub w ogrodzie

Mimo, że impreza weselna zwykle jest organizowana w lokalu, to jednak zdarzają się pary młode i to coraz częściej, które zdecydowanie wolą bliższy kontakt z naturą i wesele w ogrodzie. Jest wiele tego typu miejsc, które można sobie wynająć w tym celu. Pomysł ten jednak trzeba sobie dobrze przemyśleć, przeszkodą w organizacji wesela w takim miejscu, oczywiście może być pogoda a ta jak wiadomo jest nieprzewidywalna. Dlatego jeśli już chcemy zorganizować wesele w ogrodzie, to powinniśmy wybrać taki rejon, w którym przeważa pogodna aura i są małe szanse na opady deszczu. Impreza może się odbyć pod gołym niebem ale bardzo często młoda para wynajmuje sobie specjalny namiot, zdolny pomieścić jej wszystkich gości i to w nim odbywa się cała impreza. W ogrodzie równie dobrze można zorganizować uroczystość zaślubin, takie miejsce jest bardzo romantyczne i nastrojowe. Oczywiście ogród powinien być do tego przystosowany, jego teren powinien być prosty, powinien być do niego dobry dojazd, no i oczywiście bardzo ważny jest odpowiedni wystrój takiego ogrodu, powinno w nim być jak najwięcej kolorowych kwiatów, miejsce do siedzenia i odpoczynku a także miejsce do zabawy. Ogród może być doskonałym miejscem na wymarzony ślub na łamach natury, jeśli do tego pogoda dopisze, dzień ten może być naprawdę wyjątkowy.

Elegancka sala weselna

Zdecydowana większość przyszłych małżonków, wybiera jednak na miejsce swojego ślubu elegancką salę w lokalu. Jest mnóstwo lokalów, które są przystosowane do organizacji tego typu imprez na szeroką skalę. Sale weselne są przeróżne, są urządzone w różnym stylu. Dlatego każda para młoda, z pewnością znajdzie dla siebie jakąś odpowiednią propozycję. Można jednak zauważyć, że zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się sale weselne urządzone w stylu glamour. Takie sale są bardzo efektowne, pełne blasku i połysku. Są urządzone z dużym przepychem, pełno w nich dekoracji biżuteryjnych, eleganckich dodatków i stylowych kolorów. Styl glamour cieszy się teraz ogromnym zainteresowaniem, ludziom bardzo się podobają wnętrza urządzona w eleganckim przepychu. Dlatego para młoda może mieć pewność, że również i goście weselni będą zachwyceni tego typu miejscem na ślub. Sala weselna musi posiadać dużą przestrzeń, która jest potrzebna do siedzenia jak i do zabawy. Podłoga powinna być efektownie wykończona, ale musi też być bezpieczna dla biesiadników weselnych w czasie zabawy. Salę weselną w eleganckim lokalu, należy sobie zarezerwować z bardzo dużym wyprzedzeniem. Powinno to być co najmniej dwa lata przed planowanym dniem ślubu. W ten sposób ma się pewność, że znajdzie się wolny termin, który nam odpowiada. Koszt wynajęcia takiej sali, jest zależny od wyboru menu, liczby gości a także od dodatkowych atrakcji na weselu. Czym bogatsza wersja imprezy weselnej, tym wyższy koszt. Bardzo często właściciele sali weselnej, w prezencie dla pary młodej zapewniają nocleg dla nowożeńców, tort albo samochód do ślubu. Warto zapoznać się więc z takimi kwestiami, już na etapie rezerwowania sali weselnej.

Nietypowe miejsca na imprezę weselną

Nie każdy jest tradycjonalistą i nie każdy lubi to co inni. Jest wiele par młodych, które cenią sobie swój indywidualny charakter. Takie pary młode mają zgoła odmienne oczekiwania po miejscu w jakim chcą wziąć ślub i w którym chcą urządzić imprezę weselną. Na pewno jednym z takich nietypowych miejsc, a jednak nawiązującym do dawnych czasów, jest własny dom. Jeśli tylko ma się wyjątkowo duży dom, zdolny pomieścić wielu gości weselnych, ma się sentyment do swojego domu, wtedy bez problemu można zorganizować całe wesele w swoim domu, nie ma co do tego żadnych przeciwwskazań. Trzeba się jednak liczyć z tym, że organizacja pochłonie wiele czasu, będzie trzeba zadbać o wiele ważnych kwestii. Jeśli jednak ktoś planuje skromne wesele, to taka propozycja jest dla niego odpowiednia. Inną nietypową propozycją dla oryginalnej pary młodej, może być zorganizowanie wesela na basenie, w stodole, w kręgielni, w barze, w studiu tanecznym, w muzeum czy w zabytkowym budynku. Wyobraźnia młodych jest niczym nieograniczona i można się zdziwić, jak wiele jest nietypowych miejsc gdzie bez większego problemu można zorganizować ślub. Różne instytucje udostępniają taką możliwość, na pewno warto z niej skorzystać, jeśli marzy się o nietypowym miejscu na wesele.

Wybierając miejsce na swój wymarzony ślub, pod uwagę trzeba wziąć wiele ważnych kwestii. Jedną z nich jest na przykład budżet na ten cel. Czym większy się ma budżet, tym bardziej można popuścić wodze swojej wyobraźni. Ale jest też dużo miejsc, gdzie można zrobić wesele za niewielkie pieniądze i równie dobrze się na swoim weselu bawić. Kolejną kwestią jaką należy wziąć pod uwagę jest pora roku i pogoda. Te kwestie mogą znacznie wpłynąć na decyzję o wyborze odpowiedniego miejsca. Wybór miejsca na ślub powinien być starannie przemyślany, to bardzo ważna decyzja, jak nie najważniejsza, związana z organizacją ślubu. Warto zainspirować się propozycjami bliskich i przyjaciół a także internetowych użytkowników.