Moda męska nie jest tak urozmaicona jak moda damska, ale można zauważyć, że nieustannie ewoluuje. Mężczyźni tak samo jak kobiety, chcą dobrze wyglądać o każdej porze dnia i nocy, bezsprzecznie można też stwierdzić, że każdy mężczyzna który bierze ślub, chce wyglądać w tym dniu wyjątkowo i niepowtarzalnie. Dlatego też powstało wiele salonów z modą męską ślubną, salony te mają wiele ciekawych stylizacji ślubnych dla mężczyzn w każdym wieku.

Klasyczny garnitur dla pana młodego

Wśród kilku propozycji dla panów młodych, wciąż największą popularnością cieszą się klasyczne męskie garnitury na ślub. Najbardziej klasyczną wersją takiego garnituru, jest trzy częściowy strój w czarnym kolorze. Klasyczny męski garnitur składa się z długich eleganckich spodni szytych na kant, kamizelki zapinanej na guziki oraz marynarki. Całość tworzy jedną spójną całość i jest bardzo elegancka. Klastyczny czarny garnitur, zdecydowanie pasuje do sukni ślubnej w białym kolorze. Takie zestawienie jest bardzo eleganckie. Ale moda idzie naprzód i coraz częściej młodzi panowie decydują się na garnitur w innym kolorze a nie w czarnym. Zdecydowanie największą popularność w ostatnich sezonach zdobyły kolory niebieski i szary. Niebieskie garnitury są bardzo wyjątkowe, wyróżniają się na tle klasycznych propozycji. Niebieskie garnitury mogą być wykonane w różnych odcieniach, dzięki temu każdy może dla siebie znaleźć odpowiedni odcień. Do niebieskiego garnituru dobrze pasują dodatki w kolorze białym, czarnym i szarym. Bez problemu można więc stworzyć ciekawą stylizację ślubną.
Szare garnitury są z kolei niezwykle eleganckie i gustowne. Takie garnitury również mogą mieć kilka różnych odcieni, ale na pewno największym zainteresowaniem na rynku cieszą się szare garnitury w odcieniu stali, błyszczące i nasycone kolorem. Stalowy odcień jest wyjątkowy i wspaniale podkreśla męską urodę. Do takiego koloru pasuje biel i czerń i taki powinien być wybór koszuli czy obuwia do stroju weselnego. Każdy mężczyzna niezależnie od wieku w jakim jest, zawsze będzie się dobrze prezentował w garniturze. Najważniejszą kwestią jest to, by garnitur był dopasowany do sylwetki, nie uwierał, nie cisnął ani nie był zbyt luźny czy workowaty. Dlatego też garnitur męski ślubny, robi się na konkretny wymiar, odwiedzając w tym celu swojego krawca.

Smoking – do kogo pasuje?

Jeśli pan młody jest osobą oryginalną, lubi się wyróżniać z tłumu, ceni sobie swoją indywidualność, to na pewno dobrą dla niego stylizacją ślubną będzie smoking. Taki ubiór to najbardziej elegancka i gustowna postać stylizacji ślubnej, z dnia na dzień cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Smoking zwykle pasuje mężczyznom, którzy mają dosyć wysoki wzrost i są szczupli. Specyficzny krój smokingu z przednimi klapami i dłuższym tyłem, nie do każdej sylwetki pasuje. Najbardziej elegancki jest smoking w czarnym kolorze. Do niego idealnie pasuje biała koszula z mankietami oraz elegancka czarna muszka. Pan młody na pewno nie zostanie niezauważony, gdy będzie miał na sobie założony smoking. Tą stylizację tak samo jak i garnitur, robi się na zamówienie pod konkretne wymiary. Wszystkie smokingi mają jeden krój, ale muszą one idealnie dopasowywać się do barków i do talii, a także do reszty męskiej sylwetki. Krój smokingu jest dosyć wyszczuplający, jest też efektowny i wyjątkowy, na pewno będą w nim dobrze wyglądać zadbani mężczyźni w średnim wieku. Chociaż nie jest to zasadą, młodym mężczyznom także jest do twarzy w smokingu ślubnym, szczególnie gdy mają oni szczupłą sylwetkę.

Inne męskie stylizacje ślubne

Z kolei kiedy pan młody jest osobą, która nie ceni sobie konwenansów, preferuje luźny styl ubierania się, wcale nie musi na siłę wciskać się w garnitur czy w smoking. Jeśli wesele ma bardziej kameralny charakter, odbywa się w mniej standardowym miejscu, na przykład na plaży, w ogrodzie czy w domu, wtedy pan młody może sobie pozwolić na swobodniejszy strój ślubny. Może się w takim wypadku zdecydować na zwykłą marynarkę albo nawet całkiem z niej zrezygnować i założyć tylko koszulę. Nie musi też zawiązywać na szyi krawatu ani muszki, zwłaszcza jeśli ślub odbywa się latem i na zewnątrz jest bardzo upalnie. Trzeba jednak pamiętać, że nawet tak nieformalny ubiór powinien być schludny i elegancki. Nie można zapomnieć o tym, że ślub jest wyjątkowym wydarzeniem w życiu, o którym będzie się zawsze pamiętać. Dlatego strój powinien dobrze się prezentować na panu młodym, być dobrze wyprasowany i czysty.

Moda męska tak jak i moda damska, nieustannie się zmienia. To co było modne parę lat temu, często wychodzi z mody a do łask wracają style preferowane przez naszych przodków. Jednak można śmiało stwierdzić, że prawdziwa elegancja i wyczucie smaku, nigdy nie wychodzą z mody. Są więc takie propozycje męskich strojów na ślub, które zawsze będą dobrze się sprawdzały. Klasyczny garnitur zawsze będzie się elegancko prezentował, a smoking będzie czymś wyjątkowym. Trzeba jednak pamiętać też o tym, że w dniu ślubu każdy powinien być szczęśliwy i spokojny a jeśli jego ubiór będzie mu sprawiał kłopoty, będzie dla niego niewygodny, wtedy pan młody nie będzie się mógł w pełni cieszyć tym wydarzeniem. Bardzo często to panny młode pomagają w wyborze odpowiedniej stylizacji swojego przyszłego małżonka. To dobra opcja, tym bardziej, że w ten sposób obie stylizacje ślubne na pewno będą do siebie pasować. Na ślubie warto podkreślić swój charakter poprzez odpowiednio dobrany do tej okazji ubiór, ale trzeba też pamiętać, że takie wydarzenie odbywa się tylko raz w życiu. Dlatego strój weselny należy wybrać niezwykle starannie, z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Wszystkie dodatki do stroju muszą do niego pasować stylistycznie i kolorystycznie, to bardzo ważna kwestia.