Jest wiele ważnym momentów w życiu i wydarzeń o dużej randze, są jednak takie wydarzenia, które są niepowtarzalne. Jednym z takich wydarzeń zdecydowanie jest dzień ślubu oczywiście własnego. Do tego dnia każda pani młoda przygotowuje się latami, od najmłodszych lat marzy o tym, co założy w tym dniu, jaką będzie miała fryzurę i makijaż. I chociaż przez lata gusta i oczekiwania się zmieniają, to jednak jedno jest pewne, każda pani młoda chce w tym dniu wyglądać jak najlepiej. Tyczy się to także panien młodych, które nie biorą ślubu kościelnego a jedynie ślub cywilny. Bo ślub to ślub nie zależnie od jego formy i pompy.

Suknia ślubna do urzędu stanu cywilnego

Najważniejszą kwestią dla każdej pani młodej, jest suknia ślubna. To najważniejsze ubranie jakie się w życiu zakłada, to jedyna taka okazja by być w centrum uwagi i olśnić wszystkich swoim strojem. Nawet jeśli bierze się ślub cywilny, można chcieć się wyróżnić z tłumu, chociaż zwykle panie młode decydują się na nieco skromniejsze suknie, niż te które biorą ślub kościelny. Suknia ślubna odpowiednia na ślub cywilny, może być krótka oraz długa, wszystko zależy od osobistych oczekiwań. Bardzo często kobiety decydują się na krótką sukienkę nad kolano lub do kolan, do której obowiązkowo trzeba założyć eleganckie i efektowne buty. Jeśli zaś pani młoda zdecyduje się na długą sukienkę, powinna ona być prosta i klasyczna. Taka suknia jest bardzo elegancka i gustowna, krój prostej sukni nigdy nie wychodzi z mody. Prosta suknia do ziemi, może mieć kształt trapezu albo litery A. Może mieć krój gorsetowy albo też posiadać szelki, ramiączka a nawet rękawki, w zależności od pory roku. Jeśli jednak pani młoda chce trochę bardziej oryginalniejszej sukni, to może się zdecydować na sukienkę o kroju syrenki, bardzo seksowną i odważną albo na suknię, która będzie miała krótszy przód i dłuższy tył. Taka sukienka jest efektowna i bardzo modna, wiele panien młodych się na nią decyduje. Może ona mieć kilka halek, ale może też gładko układać się na ciele. Suknia powinna ładnie leżeć i pasować do figury, charakteru i stylu bycia. Na wypadek niepogody warto dobrać do niej elegancki żakiet, bolerko, narzutkę czy etolę.

Kolor sukni ślubnej

Ślub cywilny jest trochę mniej wymagający, niż ślub kościelny. Nie obowiązują tu takie ograniczenia. Przy ślubie kościelnym, trzeba mieć na przykład zakryty dekolt, nie powinno się także w kościele pokazywać w krótkiej sukience. Jeśli zaś chodzi o ślub cywilny, tutaj nie ma takich rygorystycznych wymogów. Można więc założyć taką suknię, jaka nam się podoba. Można też nieco bardziej zaszaleć z kolorem sukni, wcale nie koniecznie sukienka na ślub cywilny musi być biała. Chociaż i tak wiele panien młodych się na taki kolor decyduje, bo to klasyka. Ale jeśli chodzi o inne kolory, mile widziane przez panie młode, to zdecydowanie prym wśród nich wiedzie obecnie kolor pudrowy róż. Ten kolor jest naprawdę wyjątkowy, bardzo kobiecy, delikatny i romantyczny. Każda kobieta w takim kolorze dobrze się czuje, nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Sukienka w kolorze pudrowego różu, idealnie się nadaje na ślub cywilny, warto więc się zastanowić nad tym kolorem, jeśli chce się być oryginalną panią młodą. Innym mało typowym kolorem, może być kolor szampański. Odcień ten jest dosyć wyjątkowy, jest mocno zbliżony do koloru białego a jednak jest inny, bardziej wyjątkowy. Taki odcień jest bardzo elegancki, cieszy się dużym zainteresowaniem szczególnie wśród panien młodych, które są dojrzałe. Ostatnim z najbardziej modnych kolorów, jest kolor ecrie. Ten kolor pasuje do ciemnej karnacji, bardzo efektownie się na jej tle prezentuje. Suknia w kolorze ecrie może mieć dodatki w kolorze brązowym czy złotym. Takie zestawienie kolorystyczne jest bardzo modne. Jeśli zaś chodzi o najbardziej wyjątkowy kolor sukni ślubnej, jaki można założyć na ślub, to zdecydowanie kolor czerwony. Tylko niektóre panny młode decydują się na taki odważny kolor, ale jest to kolor silnych i namiętnych kobiet, jeśli więc któraś ma taki charakter, to na pewno będzie się dobrze czuła w takim odcieniu na swoim ślubie. W urzędzie stanu cywilnego, nikogo taki kolor nie zaszokuje.

Suknia w stylu księżniczki

Mimo, że większość panien młodych, które biorą ślub w urzędzie stanu cywilnego, decyduje się na prostą suknię, to jednak są i takie panny młode, które chętnie zakładają w tym dniu na siebie coś wyjątkowego i nie powtarzalnego. Każda pani młoda chce się wyróżnić, chce się też poczuć jak księżniczka. Nic więc dziwnego, że najchętniej wybieranym krojem sukni ślubnej jest suknia księżniczki. Suknia ta jest bardzo efektowna i bogato zdobiona. To suknia której gorset ściśle przylega do piersi, eksponując je w pełnej krasie, zaś spódnica jest bardzo szeroka, suto marszczona i posiada wiele warstw tiulu. Spódnica rozszerza się już na wysokości talii, podkreślając jej szczupłość. Suknia księżniczki jest bogato zdobiona różnymi kryształkami, biżuterią, haftami i naszyciami. Suknia ta jest szeroka i przepiękna, dlatego każda pani młoda czuje się w niej jak księżniczka. Zwykle taka suknia występuje w kolorze białym, może też się mienić drobinkami brokatowymi, co spowoduje, że taka pani młoda będzie wyglądać jeszcze efektowniej. Większość panien młodych marzy o sukni księżniczki już od najmłodszych lat, bo każda mała dziewczynka a potem dorosła kobieta chce mieć ślub jak z bajki. Nie ma w tym nic dziwnego a marzenia warto spełniać. Warto jedynie wziąć pod uwagę to, że nie każdej pannie młodej będzie pasować w takim kroju sukni, krój ten jest przeznaczony dla kobiet wysokich, szczupłych, które mają wąską talię. Suknia taka jest również dosyć wygodna, co także sprawdzi się przez cały dzień i noc trwania uroczystości ślubnej.