Suknia ślubna jest najważniejszym elementem damskiej garderoby, związanej z organizacją ślubu. Taką suknię zakłada się tylko raz w życiu, musi więc być wyjątkowa, niepowtarzalna i dopasowana do sylwetki pani młodej. Suknie ślubne są bardzo różnorodne, jest mnóstwo salonów z sukniami, jest więc z czego wybierać. Coraz więcej przyszłym panien młodych, decyduje się też na zakup sukni przez Internet, bo w ten sposób można kupić tanio suknię i wybrać z miliona propozycji. Jednak sama suknia ślubna to nie wszystko, równie ważne są wszelkiego rodzaju dodatki do ślubnej sukni, takie jak buty, biżuteria, welon czy odzież wierzchnia. Tylko kompletna stylizacja jest odpowiednia, dlatego tak ważne jest by do sukni ślubnej dopasować różne dodatki.

Buty dla pani młodej

Jednym z najważniejszych dodatków do sukni ślubnej, są oczywiście buty. Są one niezbędnym elementem stylizacji, muszą być dopasowane do sukni ślubnej, stylu bycia i charakteru pani młodej. Każda tradycyjna pani młoda, która założy na swój ślub tradycyjną suknię ślubną w kolorze białym, powinna poszukać butów także w tym kolorze. Wybór butów ślubnych jest bardzo duży, warto poszukać ich w salonach sukien ślubnych. Ale równie dobrze można takie buty kupić w zwykłym sklepie stacjonarnym czy internetowym z obuwiem. Buty to bardzo ważny element stylizacji ślubnej, warto jednak pamiętać, że nie tylko buty te mają dobrze wyglądać i pasować do sukni, ale muszą też być wygodne. Pani młoda spędza w butach ślubnych długie godziny, zwykle jest to cała doba a czasem nawet i więcej. Nic więc dziwnego, że panie młode tak dużą wagę przywiązują do wygody butów, które zakładają na ślub. Niejednokrotnie kobiety decydują się na zakup co najmniej dwóch par obuwia ślubnego, tak by mogły one je przebrać, gdy noga zacznie się męczyć w danym kroju obuwia. Jest to bardzo dobre rozwiązanie.

Buty ślubne mogą mieć dowolny fason, w zależności od pory roku, panie młode mają do wyboru eleganckie sandałki, czółenka albo botki czy nawet kozaczki. Większość kobiet decyduje się jednak na czółenka, bo są one najbardziej uniwersalne. Wysokość obcasa powinna być dopasowana do długości sukni ślubnej, ale także do stylu bycia pani młodej. Jeśli ktoś całe życie nosi wysokie obcasy, to na ślub też takie powinien założyć. I odwrotnie, jeśli na co dzień nie nosi się obcasów, to na ślub powinno się założyć buty z jak najmniejszym obcasem. Buty ślubne mogą być całe białe, mogą być lakierowane, skórzane, zamszowe, często też mają dodatkowe świecidełka i ozdoby, które podkreślają ich wyjątkowy charakter. Jest także wiele odważnych panien młodych, które decydują się na buty w kolorze. Bardzo często kolorem tym jest odcień czerwieni. Wtedy takie buty przykuwają uwagę i podkreślają indywidualność pani młodej. Jeśli z kolei zakłada się suknię ślubną w innym niż białym kolorze, na przykład w pudrowym różu, w kolorze szampana czy ecrie, wtedy i buty trzeba dopasować do tego odcienia.

Biżuteria ślubna

Kolejnym ważnym akcentem stylizacji ślubnej pani młodej, jest biżuteria ślubna. Pani młoda założy w dniu swojego ślubu obrączkę i to jest najważniejszy element biżuteryjny. Ale sama suknia również potrzebuje odpowiedniej oprawy. Dlatego w zależności od kroju sukni, powinno się do niej dobrać kolczyki, bransoletkę i naszyjnik. Niektóre suknie już same w sobie są bardzo biżuteryjne, oznacza to, że mają wiele dekoracji biżuteryjnych. Do takich sukni wystarczy dokupić jeden element na przykład bransoletkę albo kolczyki. Jeśli kupuje się tylko jeden element, powinien on być wyjątkowy i mocno rzucający się w oczy. Biżuteria może mieć dowolną formę, może być prosta i elegancka, może też być ekstrawagancka i bardzo oryginalna. Niektóre panie młode decydują się na zakup biżuterii złotej, z prawdziwymi drogocennymi kamieniami. Inne zaś wolą kupić sztuczną biżuterię, grunt by pasowała do sukni. Bardzo często to pan młody kupuje swojej przyszłej żonie biżuterię na ślub. Zwykle jednak jest to wybór pary młodej a nie tylko pana młodego.

Welon? A może niekoniecznie?

Jednym z ważniejszych elementów damskiej stylizacji ślubnej, jest welon. Element ten jest symbolem ślubu, dlatego większość panien młodych się na niego decyduje. Welon zwykle jest wykonany z delikatnego tiulu, może on jednak mieć dowolną formę i długość. Krótkie welony mają dużą objętość, zaś długie welony są proste i eleganckie. Bardzo długi welon może być uzupełnieniem trenu w sukni, taka stylizacja bardzo dobrze wygląda. Jeśli jednak krój sukni ślubnej prezentuje piękny dekolt na plecach, wtedy trochę szkoda jest go przykrywać welonem. Do wyboru na szczęście są jeszcze inne dekoracje głowy, które każda pani młoda może założyć na swój ślub. Alternatywą dla welonu jest woalka. To bardzo prosta i skromna dekoracja głowy, która nie zajmuje dużo miejsca a jest dosyć efektowna. Inną propozycją może być wianek kwiatów żywych. Wianek może być wykonany z dowolnych kwiatów, dobrze jeśli będą one dopasowane do bukietu pani młodej. Kwiaty mogą być duże i okazałe w wianku, mogą też być drobne i delikatne. Wianki są bardzo romantyczne i zyskują coraz większą popularność. Jeszcze inną ozdobą włosów pani młodej, może być tiara lub efektowna opaska czy spinka. Jest to forma biżuterii ślubnej, którą zakłada się na głowę. Taka biżuteria jest błyszcząca i efektowna, jest wspaniałym uzupełnieniem fryzury pani młodej.

Suknia ślubna jest najważniejszą suknią w życiu każdej pani młodej, odpowiedni dobór dodatków do niej, również ma ogromne znaczenie. Każda pani młoda chce się czuć wyjątkowo i pięknie w dniu swojego ślubu, dlatego powinna niezwykle starannie dobrać dodatki do swojej wymarzonej sukni ślubnej. Cena w tym wypadku nie musi odgrywać żadnej roli, taki dzień jest tylko raz w życiu.