Z najważniejszych dni w życiu, każdy chce mieć jakąś pamiątkę. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, na starość każdy chce sobie miło powspominać wyjątkowe chwile. Na pewno jednym z takich dni, które są szczególnie wyjątkowe w życiu każdego, jest dzień własnego ślubu. Z czasem wspomnienia z tego dnia się zacierają, dlatego warto przy organizacji ślubu zadbać też o to, by mieć z tego dnia jakąś wyjątkową pamiątkę, która będzie przypominać te chwile po latach. Do wyboru są dwie opcje zachowania wspomnień z dnia ślubu, a mianowicie zdjęcia ślubne i ślubne nagrania.

Nagranie przygotowań ślubnych

Każdy moment z dnia ślubu, jest miłym wspomnieniem. Zacząwszy już od momentu porannych przygotowań do ślubu. Jeśli chce się mieć niezwykłą pamiątkę z tego wyjątkowego dnia, wtedy warto sobie wynająć profesjonalnego kamerzystę ślubnego, który przygotuje dla nas nagranie z różnych momentów dnia ślubu. Jeśli kamerzysta przyjedzie do nas do domu, będzie w stanie nakręcić nasze przygotowania do ślubu. A więc robienie makijażu, układanie fryzury, zakładanie sukni ślubnej i garnituru, pomoc rodziców i świadków przy tych czynnościach. Takie niby zwyczajne i proste czynności, pokazują uczucia jakie w rodzinie panują, jakie emocje wzbudzają przygotowania do ślubu. Ślub to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego i każdy przeżywa ten dzień na swój sposób. Zwykle bierze się ślub tylko raz w życiu, tym bardziej warto przyłożyć się do przygotowań ślubnych. Profesjonalny kamerzysta uchwyci wszystkie emocje, podłoży odpowiednie podkłady muzyczne do danej chwili, doda napisy i piękne słowa miłości. Dzięki temu nagranie z przygotowań ślubnych, będzie wyjątkowe, wzruszające i będzie doskonałą pamiątką na lata.

Nagranie uroczystości kościelnej lub w urzędzie stanu cywilnego

Kolejnym ważnym momentem jest uroczystość kościelna albo w urzędzie stanu cywilnego. W tym momencie młodzi składają sobie przysięgę wierności, miłości, opieki. To najważniejszy dla nich moment w tym dniu, to właśnie w nim zostają małżeństwem. Dlatego kamerzysta koniecznie powinien ten moment uwiecznić na nagraniu, zarówno wejście do kościoła czy do urzędu, składania przysięgi, podpisanie dokumentów, a także ogłoszenie małżeństwa. Ten moment zawsze jest bardzo wzruszający i emocjonujący, na nagraniu doskonale widać uczucia panujące między małżonkami, ich wszystkie reakcje. Dzięki nagraniu tych momentów, można często wracać to tego najważniejszego momentu z dnia ślubu, czyli do składania przysięgi małżeńskiej. Taką przysięgę składa się tylko raz w życiu i jest ona wiążąca na wieczność, jest to więc niebywale ważny moment i najważniejsza deklaracja w życiu. Na nagraniu zwykle można też zobaczyć wszystkich gości weselnych, którzy przybyli uczcić ten ważny moment dla pary młodej. Bardzo często rodzice pary młodej w szczególny sposób się wzruszają na ślubie, przez to że ich dzieci zaczynają nowe życie. Taki moment także warto uwiecznić na nagraniu z uroczystości ślubnej, bo jest tego wart. Kamerzysta w czasie uroczystości ślubnej, powinien się starać być mało zauważony. Nie może przeszkadzać w trakcie trwania uroczystości a jednocześnie powinien jak najlepiej i najwyraźniej uchwycić wszystkie ważne momenty z tej uroczystości. Powinien też być odpowiednio ubrany, elegancko i gustownie, by nie wyróżniał się w tłumie elegancko ubranych gości weselnych.

Relacja z zabawy weselnej

Ostatnim etapem każdego wesela, etapem który najdłużej trwa, jest oczywiście zabawa weselna. Zaczyna się ona zaraz po obiedzie a kończy późną nocą. Relacja z zabawy weselnej, jest najważniejszym elementem każdego nagrania weselnego. Zazwyczaj młoda para razem ze swoimi gośćmi, bawi się bardzo dobrze na weselu, zwłaszcza jeśli do zabawy przygrywa kapela muzyczna lub fajny dj. Zabawa weselna jest żywiołowa, energiczna i bardzo ciekawa, zabawa to nie tylko taniec do muzyki kapeli ale także różne gry i zabawy dla dzieci dorosłych. Szczególnie te momenty uwiecznia się na nagraniu, bo jest przy takiej zabawie mnóstwo śmiechu i dobrego humoru. Kamerzysta zwykle zostaje na zabawie do późnych godzin nocnych, najczęściej do oczepin oraz do odjazdu pary młodej z wesela. Często bywa tak, że młoda para później jeszcze wraca na wesele, ale na kamerze jest uchwycony tylko jej odjazd z przed lokalu weselnego. Kamerzysta również może się dobrze bawić na weselu, szczególnie gdy wszyscy uczestnicy wesela są mili i w zabawowym nastroju. Musi się on też nastawić na długotrwałe nagrywanie, musi więc mieć doskonałej jakości sprzęt a także duży zapas filmu czy pojemną pamięć, by móc nakręcić jak najwięcej ciekawych momentów z tego dnia.

Wybierając kamerzystę na ślub, warto poszukać takiej osoby, która jest polecana przez innych. Kamerzysta powinien cieszyć się doskonałą renomą i mieć doświadczenie w branży ślubnej. Jego sprzęt powinien działać bez zarzutu, być dobrej jakości, znanego producenta, by nie sprawiał problemów w czasie kręcenia relacji weselnej. Po weselu kamerzysta ma kilka dni na odpowiednim wykadrowaniu całego filmu, wybraniu z niego najciekawszych momentów i oprawienie ich w odpowiedni sposób. Dopiero w pełni oprawiony film może trafić w ręce młodej pary, z życzeniami szczęścia i pogodnego życia małżeńskiego. Koszt wynajęcia profesjonalnego fotografa, zależy od jego renomy, ilości godzin które poświęci na nagranie a także od lokalizacji wesela. Zwykle koszt ten wynosi 2000zł i więcej, w zależności od poniższych kwestii. Warto jednak wynająć sobie profesjonalnego kamerzystę ślubnego, bo dzięki niemu zyska się wspaniałą pamiątkę w postaci filmu z wesela, taką pamiątkę ma się na całe życie. Jeśli ktoś lubi często wracać do swoich wspomnień, powinien z takiej usługi skorzystać. Oczywiście usługi kamerzysty, trzeba sobie zarezerwować z wyprzedzeniem.