Planowanie cateringu weselnego, podobnie jak planowanie reszty ślubu, powinno odbywać się na spokojnie, bez pośpiechu i powinno być zabawne i odzwierciedlać twoją osobowość. Przed dokonaniem rezerwacji upewnij się, że rozumiesz różne dostępne opcje!

Pierwszym krokiem planowania posiłków weselnych jest omówienie ze swoim partnerem idealnego ślubu. Niekoniecznie dokładnie, jakie potrawy chcesz (chociaż to zawsze pomaga), ale jakiego rodzaju nastroju szukasz na wielki dzień. Szukasz formalnego posiłku w pozycji siedzącej, ze srebrnym serwisem, czy też szukasz relaksującego dnia w stylu boho z wypasanymi talerzami i nieformalnym posiłkiem? Może szukasz czegoś pośrodku i chcesz wypasu i dania głównego w pozycji siedzącej?

Prawie wszystko jest możliwe, jeśli pozwala na to Twój budżet, więc zastanów się, co naprawdę jest dla Ciebie ważne. Co właściwie sprawi, że Twój dzień będzie jeszcze bardziej wyjątkowy bez dodawania warstw stresu?

Planowanie wydarzenia tak doniosłego jakim jest ślub i wesele oznacza jednoczesne planowanie różnych rzeczy. Przygotowanie menu jest jedną z jego części. Wybór odpowiedniego dostawcy pod tym względem jest krokiem do sukcesu imprezy. Aby organizacja imprezy przebiegła pomyślnie, planista musi przygotować najlepsze menu.

Poznaj swoich gości i preferencje:

Jeśli chcesz udanego wydarzenia, planista wydarzenia powinien najpierw rozważyć rodzaj gości. Profesjonalista bierze udział w wielu wydarzeniach przez cały rok. Weź pod uwagę poziom zawodowy gości, miejsce zamieszkania gości i pochodzenie etniczne gości. Każdy organizator wydarzeń musi zrozumieć upodobania różnych osób – wegetarianin, weganin itp. Po utworzeniu ogólnego profilu listy gości zaplanuj menu, które oferuje różnorodne posiłki i napoje, aby goście mieli do wyboru opcje. W zależności od grupy wiekowej, grupa dbająca o zdrowie lub grupa religijna dostosowuje smak do każdej grupy.
Jako gospodarz Twoim obowiązkiem jest zabawiać gościa i sprawić, aby program był jak najlepszy, aby zawsze pamiętał program i ciebie. Menu powinno dotyczyć każdego gościa. Planiści wydarzeń powinni zawsze planować oferowanie kilku dań z menu głównego lub menu, aby wszyscy goście byli zadowoleni z posiłku.

Przy wielu problemach i preferencjach związanych ze zdrowiem i religią, planista wydarzeń powinien przewidzieć specjalne wymagania dietetyczne podczas planowania menu. Być może Twoi goście stosują specjalną dietę, taką jak niskotłuszczowa, wegańska i koszerna. Przed jakimkolwiek wydarzeniem ważne jest, aby osoba planująca wydarzenie dowiedziała się o specjalnych potrzebach żywieniowych gości, aby kierownik restauracji mógł zaspokoić te potrzeby przed wydarzeniem.

Sezonowe i lokalne, świeże produkty:

Przygotowując menu, weź również pod uwagę pory roku, ponieważ odgrywa on istotną rolę w wyborze jedzenia i napojów. Uwzględnienie lokalnych i sezonowych produktów w menu może naprawdę odzwierciedlać czas i miejsce wydarzenia. Innym ważnym czynnikiem jest wzięcie pod uwagę regionu lub lokalizacji wydarzenia oraz popularnych artykułów spożywczych z okolicy. Możesz dodać potrawy etniczne lub regionalne w zależności od lokalizacji lub tematyki wydarzenia, aby uzyskać sukces imprezy. Posiadanie produktów spożywczych z różnych źródeł w menu może uczynić je atrakcyjnym.
Czas jest najważniejszym i największym przewodnikiem określającym menu wydarzenia – wesela. Wymaga specjalnych menu. Jeśli wydarzenie zaczyna się od obiadu jak jest zazwyczaj w przypadku ślubów menu powinno oferować przedmioty, które mogą wytrzymać przez dłuższy czas bez rujnowania integralności jedzenia. Obiadowe pudełka są najlepsze, jeśli masz limit czasu. Jeśli chodzi o jedzenie, najpierw jemy oczami, a następnie je degustujemy. Jeśli dana osoba nie lubi określonego jedzenia, ale jego prezentacja jest dobra, to może go spróbować. Tak więc planowanie menu jest niezbędne dla powodzenia każdego wydarzenia.

Wygodne usytuowanie i rozstawienie

Wybierz odpowiedni układ Sali, który odpowiada Twoim celom wydarzenia i zaplanowanym posiłkom. Jeśli podajesz posiłek, na stolikach znajdą się zużyte naczynia i szklane naczynia, a także inne rzeczy typu karteczki z imieniem i nazwiskiem osoby, pewnie czyjeś telefony, zabawki małych dzieci itp. Jeśli organizujesz osobne przyjęcie koktajlowe, wiedz, że okrągłe stoły koktajlowe mogą być wygodne tylko dla mniejszych talerzy i napojów. Ważne jest, aby wybrać najlepsze ustawienie krzeseł i stołu i pozwolić ludziom na poruszanie się w razie potrzeby. Rozważ te wskazówki dotyczące konfiguracji Sali.

Degustacja

Jeśli znasz swój przybliżony budżet „na głowę”, znasz styl jedzenia, który preferujesz i teraz wiesz, które firmy cateringowe spełnią te wymagania. Czas na zabawę; degustacja i wypracowanie swojego menu.
Niektóre firmy cateringowe oferują degustacje swoich menu, abyś mógł sam spróbować jedzenia, ale nie wszyscy zrobią to bezpłatnie. Pamiętaj, że wypróbowanie go może wymagać opłat nawet do pełnego kosztu menu na głowę. Niektóre firmy cateringowe mogą nawet nie oferować degustacji.
Jeśli masz opcję degustacji, dobrym pomysłem jest uprzednie wybranie już ostatecznego menu, aby upewnić się, że spróbujesz jedzenia, które faktycznie planujesz. Nie ma sensu smakować wolno gotowanej wieprzowiny, jeśli chcesz całkowicie wegetariańskie menu!
Jeśli Twój dostawca nie organizuje degustacji, poproś o dane klienta dotyczące osób, od których otrzymasz rekomendację, i śledź je.

Firmy cateringowe to jedna z pierwszych rzeczy, które zarezerwujesz po zorganizowaniu miejsca ślubu i mogą być naprawdę przerażającym lub ekscytującym krokiem do Twojego wielkiego dnia. Pamiętaj tylko, aby wpłacać zaliczki na czas i zabezpieczyć swój zakład żywienia wcześniej, ponieważ najlepsze z nich rezerwuje się miesiące, a nawet lata wcześniej, w niektórych przypadkach.