Na ślub zaprasza się wielu gości. W zależności od tego jakich rozmiarów wesele się organizuje, może na nim być kilkadziesiąt a nawet kilkaset gości. Zwykle na wesele prosi się osoby dorosłe ale też i dzieci, tak by całe rodziny mogły razem świętować ten wyjątkowy dzień dla młodej pary. Dlatego też organizując wesele, trzeba zawczasu zastanowić się nad atrakcjami dla dorosłych w każdym wieku i dla dzieci. One także chcą się dobrze bawić na weselu, a ich bieganie pomiędzy tańczącymi parami na parkiecie, może być uciążliwe. Trzeba więc im zapewnić taką rozrywkę, która je zajmie i sprawi im dużo przyjemności.

Animator – najlepsza opieka dla dzieci

Najlepszą atrakcją jaką można dzieciom zapewnić na weselu, jest profesjonalny animator zabaw dziecięcych. Animator czy animatorka, to osoba, która ma doskonałe podejście do dzieci. Jest to osoba kompetentna, o wykształceniu pedagogicznym, która ma w sobie wiele empatii i jest osobą pogodną oraz pozytywną. Taka osoba ma ogromną wyobraźnię, dzięki temu może dzieci zająć na wiele godzin i na pewno nie będą się one nudzić. Animatorka zapewni zajęcie dzieciom w każdym wieku, od tych najmłodszych, po te najstarsze. Będzie się z nimi bawić, rozbawiać je, pokazywać im sztuczki i uczyć nowych rzeczy. Chcąc wynająć animatorkę na swoje wesele, trzeba to zrobić z dużym wyprzedzeniem, bo szczególnie terminy weekendowe są zajęte na kilkanaście miesięcy wprzód. Co więcej na sali weselnej trzeba zorganizować miejsce, gdzie animatorka będzie się mogła z dziećmi bawić. Jeśli wesele odbywa się letnią porą, wtedy można liczyć na to, że zabawy będzie można zorganizować na zewnątrz, na przykład w ogrodzie. Jeśli zaś na zewnątrz będzie zimno albo pora będzie już późna, wtedy można zorganizować jakąś małą salkę w lokalu, gdzie dzieci będą się mogły bawić i odpoczywać. Animator zaopiekuje się dziećmi a ich rodzice w tym czasie będą się mogli swobodnie bawić i tańczyć, nie martwiąc się o swoje pociechy.

Zabawy dla dzieci na wolnym powietrzu

Dzieciom można zająć czas na wiele różnych sposobów, jeśli pogoda dopisuje warto pobawić się z nimi na dworze. Ciekawą propozycją na wesele może być wynajęcie zamku dmuchanego albo dmuchanych zjeżdżalni. Dzieci uwielbiają takie atrakcje, bo mogą się wyszaleć i wybawić za wszystkie czasy. Aby taki zamek czy zjeżdżalnie wynająć trzeba skontaktować się z firmą oferującą takie usługi. Taka firma przyśle nie tylko sam zamek czy zjeżdżalnie ale zajmie się też ich nadmuchaniem i potem złożeniem, a także zapewni opiekę dla dzieci w czasie zabawy. Koszt wynajęcia takich atrakcji dla dzieci nie jest zbyt drogi, opłaca się skorzystać z takiej oferty, jeśli ma się w rodzinie wiele dzieci.
Inną ciekawą atrakcją dla dzieci, mogą być dmuchane bańki albo zamykanie w bańkach mydlanych. Takie atrakcje dzieci uwielbiają i mają przy nich wiele uciechy. Animatorka czy animator przywożą ze sobą specjalną obręcz, do którego dziecko wchodzi a animator czy animatorka podnoszą bańkę mydlaną od dołu zamykając dziecko w jej środku. Dla dziecko jest to niesamowite przeżycie, nic więc dziwnego, że tego typu atrakcja cieszy się teraz ogromnym zainteresowaniem. Również puszczanie baniek, także tych bardzo dużych, ciekawie zajmuje dzieci w każdym wieku, jeśli więc pogoda na to dopisuje warto się na taką atrakcję zdecydować.
Bardzo często animatorzy oferują też malowanie buziek, specjalnymi farbkami, które są delikatne dla skóry dziecka; robienie brokatowych tatuaży w pełni zmywalnych; wspólne robienie masek, czapek, bransoletek itp. Dzieci w każdym wieku chętnie biorą udział w takich zajęciach, chętnie też budują budowle z dużych elementów i klocków, a także biorą udział w zabawach grupowych.

Impreza tematyczna

Zamawiając usługi animatora na ślub, można też zażyczyć sobie, by zorganizował on zabawę dla dzieci tematyczną. Może to być tematyka znanej i popularnej bajki czy animacji dla dzieci. Zabawa w stylu krainy lodu czy myszka mini, będzie dla dzieci nie lada atrakcją. W takim przypadku animatorka musi się przebrać za jedną z postaci bajkowych. Powinna też przywieźć ze sobą wiele gadżetów tematycznych, na przykład kubeczki, talerzyki, słomki, balony itp, wszystko w tematyce danej bajki. Może też przywieźć przebrania dla dzieci, wtedy będą się one jeszcze lepiej bawić na weselu. Dobra animatorka zajmie się każdym dzieckiem, nawet tym najbardziej niechętnym. Rozrusza całe towarzystwo i będzie się dużo uśmiechać. Zwykle dzieci lgną do animatorów, bo wiedzą, że zapewnią im oni dobrą zabawę. Na koniec zabawy animatorka zwykle daje dzieciom jakieś drobne upominki, które są niejako prezentem i od pary młodej. Mogą to być kolorowanki, kredki, bańki mydlane, slajmy, które są obecnie bardzo popularne, słodycze, balony i inne tego typu drobne upominki, które każde dziecko ucieszą. Jak więc można zauważyć, wynajęcie animatorki na wesele będzie na pewno dobrym pomysłem.

Wesele to impreza wielopokoleniowa, na której każdy powinien się dobrze bawić, niezależnie od wieku w jakim jest. Dzieci, młodzież, dorośli, każdy chce świętować na swój sposób. Dodatkowe atrakcje dla dzieci i młodzieży, wcale nie muszą dużo kosztować, warto więc poszukać takich atrakcji, które na pewno przypadną do gustu dzieciom na imprezie weselnej. Kiedy nie ma dla nich żadnych atrakcji, dzieci szybko się nudzą i są markotne. Przez to też i ich rodzice nie potrafią się rozluźnić i dobrze się bawić. Dlatego wynajęcie animatorki czy animatora, o dużym doświadczeniu, na pewno się sprawdzi i każdy rodzic będzie wdzięczny parze młodej, że o tym pomyśleli i zajęli ich dzieci w odpowiedni sposób. Dzięki temu każdy będzie miał przyjemne wspomnienia z tego wesela, zarówno dorośli jak i ich dzieci. Jest to inwestycja, która się na pewno opłaci.